Сьогодні, 28 січня, в Івано-Франківську обговорили питання щодо недопущення занесення збудника грипу птиці на територію області.
Під час події говорили про проведення позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з птахівництвом.
“У наших сусідів, наприклад у Польщі та Румунії, протягом двох років були випадки захворювання пташиним грипом. Нещодавно такий випадок зареєстрували й в Україні. Пташиний грип – інфекційна хвороба, яка найчастіше впливає на тварин. При контакті з хворою птицею може захворіти й людина. Минулих років були такі випадки”, – зазначає заступниця голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка.
Начальник Держпродспоживслужби Роман Гурський нагадав, що 27 січня до лікарні потрапили вісім студентів медичного університету з ознаками отруєння.
“Студенти розповіли, що їли лаваші та паніні із куркою. Тому ми взялися перевіряти цей заклад – “Сендвіч-бар”. Поки перевірка ще не закінчилася, але думаю скоро ми дізнаємося про результати. Хоча уже було виявлено певні порушення, наприклад – відсутність медичних книжок, немає реєстраці і т.д.” – додав Гурський.
Також підняли питання про організацію та проведення заходів щодо профілактики інфекційних хвороб тварин та птиці на території області. Відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин на 2020 рік.
“19 січня було виявлено курячий грип на приватному підприємстві “Хутір” у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області. Тут було близько 98 тисяч курей, які померли через захворювання. Спочатку, 18 січня, було зареєстровано 600 смертей. Тоді і виникла підозра, що розповсюджується пташиний грип. Зараз Держпродспоживслужба вживає необхідні заходи, щоб зупинити розповсюдження грипу”, – каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків.
Додає, що у 2019 році виявили 17 пунктів по сказу, де захворіли 20 тварин – лисиця, собаки, куниця і т. д. У Коломийському районі захворіли п’ять тварин, з яких три лисиці, та дві куниці. Від 2017 року тенденція по реєстрації зменшується.
Нагадаємо, на Франківщині у двох собак виявили сказ.