На Франківщині правоохоронці зафіксували майже 60 випадків споювання неповнолітніх

Однією з доволі поширених причин вчинення правопорушень неповнолітніми є їх алкогольне сп’яніння. Захмелілі підлітки не здатні адекватно оцінювати свої дії.

Під впливом алкоголю вони стають агресивними та «відважними», через що з наслідками їх «подвигів» доводиться мати справу правоохоронцям. І тоді нерідко виявляється, що діти вживали алкогольні напої на очах у дорослих або ж навіть разом з повнолітніми компаньйонами, повідомляють у пресслужбі ювенальної превеції Прикарпаття.

Зважаючи на ту шкоду, яку такі дії дорослих заподіюють як здоров’ю, так і благополуччю дітей, працівники ювенальної превенції Прикарпаття спрямовують зусилля на виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, котрі доводять неповнолітніх до стану сп’яніння. Тут йдеться як про активні дії – безпосереднє розливання, так і про бездіяльність (нереагування на активні дії інших осіб), наслідком яких стало сп’яніння неповнолітнього.

Як результат – упродовж 10 місяців 2019 року ювенальні поліцейські Івано-Франківщини задокументували 57 правопорушень, передбачених ст. 180 КУпАп (Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння). Зауважимо, що до відповідальності у таких випадках притягуються батьки неповнолітнього, особи, які їх замінюють, або інші особи, яким виповнилося 18 років.

Нагадаємо, піклуючись про здоров’я дітей та недопущення можливостей для підлітків пристраститися до згубних звичок, працівники ювенальної превенції Прикарпаття систематично проводять рейди крамницями, де продають алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!