36 заробітчан, які повернулися із-за кордону додому, у село Голинь, що на Івано-Франківщині, впродовж двох тижнів перебувають на самоізоляції. Інфікованих чи з підозрою на коронавірус серед них немає, а самоізоляція потрібна як запобіжний захід.
Жителька села Голинь Світлана Кравчук каже, що односельчани не панікують, оскільки заробітчани здорові і не порушують правил самоізоляції, пише “Суспільне”.
“Спілкуємося у скайпі, через соцмережу. Нічого страшного в тому немає, люди мають зрозуміти. Два-три тижні пересидіти вдома – це краще ніж пів року. В нас дуже багато людей із-за кордону поприїжджали додому. Як бачите, в нас всюди адекватно сприйняли, в масках, у рукавичках, тримають дистанцію. Я думаю, що все буде добре“, – каже прикарпатка.
Василь Грицак розповідає, що не знає, в якому стані його односельці-заробітчани, проте вважає, що до них потрібно ставитись з розумінням.
У центрі села проживає Ольга Кобащук. Уже пройшов тиждень, як жінка приїхала із Чехії. Телефоном розповідає, що почуває себе добре, проте, як тільки повернулася – самоізолювалася.
“Я через інтернет, через електронну пошту подала свої дані, що я приїхала на місце проживання. Заповнила анкету. Попередила рідних, що не можу спілкуватися з ними, що я самоізольована. Не відвідую нічого, не виходжу взагалі. Дивлюся телевізор, фільми“, – розповідає телефоном Ольга Кобащук.
Завідувач амбулаторії села Голинь Ярослав Семчишин каже, що заробітчани, які перебувають самоізоляції, не мають проблем із здоров’ям:
“Їхній стан задовільний. Ми з ними зв’язуємось, є телефони, є адреси. Вони попереджені, що у випадку погіршення здоров’я, підвищення температури, вони самі нам зателефонують. Поки що, в принципі, все спокійно. Вони й приїхали в задовільному стані, але знаєте, згідно з правилами, повинна бути самоізоляція на два тижні. Ми маємо спостерігати, і відповідно вони самі повинні контролювати свій стан здоров’я“, – розповів Ярослав Семчишин.
Виконувачка обов’язків сільської голови Оксана Лилак додає, що одразу, коли заробітчани приїжджають, з ними зв’язуються і просять про самоізоляцію, а деякі й самі телефонували в сільську раду.
“Люди ставляться дуже відповідально до цього, що ми їм рекомендуємо самоізолюватися. Навіть сьогодні телефонувала жінка, в якої приїхав син із Німеччини. Вона сказала, що він навіть не повернувся додому, а знаходиться зараз на самоізоляції в іншому житловому будинку. Так що люди дуже відповідально ставляться до цього питання, самоізолюються, прислухаються і до наших порад, і так само переживають за стан свого здоров’я“, – розказала Оксана Лилак.
І хоча коронавірусу серед жителів села немає, Оксана Лилак каже, що з метою профілактики біля дитячих майданчиків, автобусних зупинок, магазинів, амбулаторії, церкви та інших людних місць, працівники комунального підприємства Голинської сільської ради провели дезінфекцію спецрозчином.
Станом на 10:00 29 березня на Прикарпатті зафіксували 13 нових хворих на коронавірус
Нагадаємо, що 27 березня, на Прикарпатті виявили 8 випадків зараження коронавірусом. COVID-19 підтвердили у жительки міста Надвірна, яка нещодавно померла. Згодом стало відомо, в яких районах Прикарпаття зафіксували нові випадки коронавірусу.
19 березня в Івано-Франківську виявили першу хвору на коронавірус. Жінка померла в інфекційній лікарні. Їй було 56 років. Згодом підтвердили ще один випадок захворювання на Прикарпатті. Жінка, жителька Тисмениці, приїхала з Франції.
Після цього в Івано-Франківську виявили ще трьох хворих на COVID-19. Всі вони контактували із франківкою, що померла.
До слова, уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня. Через поширення коронавірусу уряд встановив режим надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області.
Крім того, в Івано-Франківську з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції вирішили зупинити роботу всього окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС. А ще з 19 березня в місті перестав курсувати весь громадський транспорт.