На Косівщині боротимуться з борщівником Сосновського

Таке рішення прийняла сьогодні, 19 вересня, Косівська районна рада.

Депутати затвердили програму боротьби із борщівником Сосновського у Косівському районі на 2017-2022 роки.

Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ярослав Новицький повідомив, що в останні роки  все більшого  поширення і розповсюдження  в районі  набуває  небезпечна і небажана  рослина – борщівник Сосновського. Він спричиняє опіки та викликає  дерматити, особливо  при попаданні  на місце  опіку  сонячних променів. Тому навіть  одноразовий  дотик  до борщівника  призводить до опіків.

Борщівник Сосновського – це багаторічна  рослина, яка досягає  висоти  понад  3 метри, а на одному місці  може рости 7-8 років. Тому задля знищення   борщівника та недопущення  утворення дозрівання і висипання насіння, депутати затвердили програму боротьби з ним.

Згідно з результатами обстежень борщівник Сосновського набув найбільшого поширення і розповсюдження  на землях Косівської міської ради (1,0 га), Шешорівської (2,0 га), Черганівської(1,2 га), Хімчинської (1,5 га), Рожнівської (0,08 га), Вербовецької(0,05га), Старокутської (0,1 га)   сільських рад. Основними  місцями  його зростання  є  береги річок, потічків, узбіччя доріг, меліоративних каналів, пасовища, необроблювані сільськогосподарські угіддя, території колишніх тваринницьких комплексів.

З борщівником боротимуться за допомогою суміші гербіцидів. Витрата такої  робочої суміші  на 1 га становить 300 л, а орієнтовна – близько 2000 грн. Тож кожного року на боротьбу з цією рослиною витрачатимуть 35 200 грн.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що на Прикарпатті борщівник Сосновського можуть визнати карантинною культурою.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!