На одному з кукурудзяних полів Прикарпаття ввели карантинний режим

  • При здійсненні фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь, державний фітосанітарний інспектор виявив обмежено поширеного в Україні карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука.

    Комах виявили на території Снятинського району в с.Вовчківці, урочище Над ставом, приватна фірма “Ярослав і К” на площі 100 га, що підтвердилося результатами досліджень Івано-Франківської обласної фітосанітарної лабораторії, повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в області.

    Відповідно до статей 33, 34 Закону України “Про карантин рослин”, на вищевказаній території господарства запровадили карантинний режим, згідно з розпорядженням Снятинської райдержадміністрації № 225 від 29.08.2019 року.

    Спеціалісти визначили, які заходи з локалізації та ліквідації вогнищ західного кукурудзяного жука провести на території господарства в період 2019-2023 років.

    Читайте також: “Мільйон на озеленення інтернату та фірми під опікою: Як освоїли екологічні кошти на Снятинщині”.

    Довідково.

    Проблема західного кукурудзяного жука, безперечно, актуальна для українських полів, адже в окремих регіонах він став уже масовим шкідником. Дорослі комахи пошкоджують волоть, що суттєво знижує кількість пилку, стовпчики жіночих суцвіть, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, внаслідок цього падає врожайність.

    На листових пластинах жуки вигризають смужки, після чого листя біліють. У період наливу (молочного дозрівання зерна) – жуки перегризають оболонку, оголених на верхівці качанів, зерен і повністю з’їдають їх вміст. Недобір урожаю коливається від 35 до 100%, знижується якість продукції, погіршуються посівні властивості.

  • Особливо небезпечні личинки, які живляться коренями кукурудзи. Личинки перших віків спочатку об’їдають кореневі волоски, потім тонкі корінці, а згодом великі та стрижневі, при цьому заносячи збудників кореневих гнилей. В результаті пошкоджені рослини жовтіють, відстають у рості, в’януть, а молоді нерідко зовсім гинуть. Ослаблені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми “гусячої шиї”. При цьому стає повністю або частково неможливим механізоване збирання врожаю.

    Найбільша шкодочинність жука спостерігається на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника суттєво зростає.

    Фото – ілюстративне (джерело).

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!