Фізичний знос дизель-поїздів, задіяних у перевезеннях на сьогодні, становить вже 92,4%, електропоїздів – на 88,8%, найстаріший дизель-поїзд збудований у 1967 році, а електропоїзд – у 1960 році.
Про це повідомив директор із розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев у своїй колонці на вебпорталі Liga.net.
«Навіть попри те, що приміський рухомий склад проходить підготовку до рейсів у депо, піддається поточним і позаплановим ремонтам, від збоїв у роботі вузлів та загоряння обладнання це не страхує, оскільки стан парку вимагає глобального оновлення, а не “латання дірок”, – сказав він.
За словами Андрія Рязанцева, негайної заміни потребує парк електропоїздів, що експлуатуються 50 років і більше та парк з вичерпаним подовженим терміном. Це 77 складів електропоїздів та 37 складів дизель-поїздів. Усього ж для першочергового та невідкладного оновлення парку моторвагонного рухомого складу, що потребує заміни, необхідно 36,12 млрд грн.
«Величезною проблемою в цій ситуації є той факт, що внутрішніх ресурсів “Укрзалізниці недостатньо для оновлення приміського парку в тих обсягах, що накопичувалися роками. А за роки незалежності України, кошти з бюджету на оновлення рухомого складу (пасажирського) не виділялися. Саме тому на сьогодні ми маємо пасажирський і приміський рухомий склад в ненайкращому стані», – наголосив він.
Андрій Рязанцев підкреслив, що Укрзалізниця неодноразово зверталась до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням виділити кошти у рамках державної підтримки залізничних перевезень, що, до речі, передбачено статтями 9 і 10 Закону України “Про залізничний транспорт”, але жодного разу з 1996 року кошти не були виділені.
«У бюджеті 2020, на жаль, таке фінансування знов не передбачене. Звісно, кошти немалі, але ж комфорт і безпека громадян безцінні», – резюмував він.
Нагадаємо, Поїзд Київ — Івано-Франківськ тепер курсує до Чернівців