На Прикарпатті чоловік із підозрою на коронавірус звернувся до лікарні: каже, медики почали тікати

Українець, який повернувся з Великої Британії, Андрій Марунчак, звинувачує місцевих медиків районної лікарні міста Галич на Франківщині у недбалості. Ті нібито злякалися нового коронавірусу і тікали від нього, почувши, що він повернувся з Європи. В медзакладі, натомість, переконують, що допомогу пацієнту надали, пише ТСН.

У коментарі ТСН.ua чоловік розповів, що повертався до України з Лондона через нідерландський Утрехт та нібито спілкувався з громадянкою Італії в літаку. 

За словами Андрія, в Україні він був 10 березня, а згодом відчув біль у грудях та погіршення самопочуття. Чоловік 13 березня звернувся із симптомами до медиків Галицької районної лікарні, а ті, за його словами, почали просто тікати.

“У поліклініці в п’ятницю нікого не було, тому я спустився у відділ швидкої допомоги. Стукаю у кімнату, звідти вийшов один лікар і запитав “Що ви хочете”. Я відповів, що задихаюсь і мені болить у грудях. В нього перше запитання: “А ви звідкись приїхали?”. Я відповів, що прилетів з Європи. Почувши це, працівники закрили двері зсередини, а лікар, який вийшов, почав від мене втікати”, – розповідає чоловік.

Чоловік пригадує, що лікар побіг на другий поверх шукати своїх колег: 

“Я біжу за ним і прошу, надайте допомогу, я не можу дихати, а він продовжує тікати і каже, що це робота сімейного лікаря”. 

Як розповідає мешканець Франківщини, після цього лікар швидкої все ж відвів його до приймальні, однак повторилася схожа історія. Там нібито заявили, що “роботу сімейного лікаря виконувати не збираються”. 

“Єдина лікарка погодилась зробити флюрографію. Однак в приймальні, почувши, що я прилетів з Європи, весь медперсонал, окрім однієї медсестри, повибігав… Вона вирішила зробити мені кардіограму, а в приміщення приймальні тим часом продовжили приходити інші люди. Згодом вже поміряли температуру, вона виявилася підвищеною – 37,5”, – розповів Андрій.

За його словами, вже ввечері його все ж помістили в палату та викликали швидку з Франківщини – мовляв, ми не знаємо, що з вами робити. Про лікарів інфекційної лікарні в Івано-Франківську чоловік відгукнувся, навпаки, схвально.Там його зустріли медики в захисних костюмах та ізолювали. 

“Лікарі одразу взяли аналізи, аби зробити тест на коронавірус. Результат я отримав в телефонному режимі аж у вівторок в обід (прим.: 17 березня), але виписати мене не змогли, бо чекають на офіційний документ. Результати аналізів показали, що в мене не коронавірус, а грип “А”, після чого мене вже виписали з лікарні”, – додав Андрій Марунчак. 

У розмові з ТСН.ua директор Галицької лікарні визнає, що його підопічні, можливо, не були готові психологічно, але запевняє, що допомогу надавали згідно з інструкцією.

“У приймальному відділенні допомогу йому в межах нашого рівня йому надали. Він пройшов обстеженння рентгенологічне, був проконсультований реаніматологом спільно з лікарем приймального відділення, і аналіз крові в нього був забраний, і кардіограму зробили. Згідно з його станом було зібрано анамнез, – говорить він. – Я на боці справедливості в цьому випадку. Можливо, враховуючи ту ситуацію, в цілому у світі випадок такий стався у нас вперше і, можливо, психологічно медперсонал був не готовий до цього, і перші декілька хвилин реакція була неправильна. Але йому допомогу надали”. 

Нагадаємо, франківська психологиня зголосилася допомагати людям, які панікують через коронавірус.

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!