На Прикарпатті обговорили, як спростити доступ до нафтогазових надр

Сьогодні, 13 вересня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Регулювання доступу до нафтогазоносних надр».

Як розповідають організатори, запаси нафти і газу в українських надрах дозволяють повністю забезпечувати потреби держави протягом кількох десятиліть. Однак, 81% потреб у нафті та 44% потреб у газі Україна забезпечує за рахунок імпорту. Разом з тим ринок монополізовано, а геоінформація є закритою.

Зокрема під час заходу обговорили декілька важливих питань на кшталт – як забезпечити рівні, прозорі умови доступу до надр та створити конкурентний ринок?

«На 2017 рік не проведено жодного аукціону з продажу спецдозволу на користування нафтогазоносними надрами. 84% прав на користування ними надаються без проведення конкурсів, як правило, старими учасниками ринку. Доступ до геоінформації штучно блокується, а користувачі надр несуть щорічно додаткові витрати сумою 400-800 тисяч доларів», – каже керівник сектору “Енергетика” Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель.

Радник першого віце-прем’єра Олексій Гончарук проінформував, що мета сьогоднішнього обговорення дійти спільної точки зору щодо ефективного запуску аукціонів та доступу до геоінформції. Результати цього публічного обговорення будуть враховані в тих змінах які Мінекономрозвитку буде проваджувати на законодавчому рівні.

Читайте також: Укрнафта просить підтримки в Івано-Франківської облради

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!