Понад 150 дітей-сиріт з Івано-Франківщини не мають де жити

Сьогодні, 4 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

На нараді розглянули питання соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У нас діє 18 центрів по роботі з такою молоддю. Самих же людей, з якими ми працюємо, є понад 2000. Це 603 родини, де є проблеми з алкоголем, або є люди, хворі на СНІД, тощо. Ми також активно впроваджуємо центри виховання, де умови схожі до сімейних“, – розповів Ростислав Микитюк, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Також він додав, що регулярно проводяться навчання, і соцпрацівники здобувають нові потрібні навики.

Є і проблеми. Частина цих людей у 2020-му році просто випаде. З 32 ОТГ фахівці нашого напряму є лише в семи. А новий закон про соціальні послуги прямо покладе обов’язок турботи про цих людей на РДА та ОТГ. Іншою проблемою є сироти, не забезпечені житлом. Це понад 150 дітей, в яких нема батьків або які позбавлені їх піклування“, – додав посадовець.

Голова ОДА Денис Шмигаль каже, що у цих дітей нема надії ні на кого, крім громади, в якій вони живуть.

“Закликаю всіх поставити це у пріоритет. Обласний бюджет також передбачатиме гроші на житло для сиріт”, – сказав на це голова ОДА Денис Шмигаль.

Нагадаємо: Франківські патрульні здійснили мрію хлопця-сироти з інвалідністю

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!