На Прикарпатті шість медзакладів ще навіть не почали реформування

Сьогодні, 3 грудня, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Зокрема, на нараді йшлося про ситуацію із впровадженням медичної реформи. Ірина Ковельська, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА, розповіла про стан справ.

З 1 квітня 2020 року розподіл коштів на медицину йтиме не відповідно до населення, а відповідно до кількості наданих медичних послуг. Гроші йтимуть прямо в лікарні. Процес цих змін почнеться вже в лютому, тож заклади треба автономізувати і комп’ютеризувати, покращити матеріальну базу тощо“, – сказала Ірина Ковельська.

Денис Шмигаль додав, що це питання є вкрай важливим, ним всерйоз займаються в Києві, і наступного року очікуються результати.

Шість медзакладів Прикарпаття все ще не почали перетворення у КНП. Це Калуський протитуберкульозний диспансер, чотири диспансера на Коломийщині і станція швидкої допомоги в Івано-Франківську. Але цей об’єкт ми вже у грудні приєднаємо до Центру екстренної медичної допомоги“, – зазначила Ірина Ковельська.

До теми: Грошей бракує: на Прикарпатті кожні п’ять працюючих утримують шістьох пенсіонерів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!