На Прикарпатті з борщівником Сосновського борються лопатами

  • Міська рада Городенки розпочала знищення борщівника Сосновського на міському березі Ямгорова, біля Трьох мостів.

    Відео з місця події, де росте велика кількість отруйних рослин, оприлюднили на сторінці газети “Край” у соцмережі.

     

    На відео видно, що високі зарослі працівники знищують за допомогою лопат, без засобів захисту тіла та органів дихання, – на це звернули увагу і користувачі соцмереж.

    Водночас у публікації відзначають, що з борщівником тут раніше не боролися та відзначають роботу влади.

    “Тепер зрушення очевидні, тож вище носа. Наступного року, сподіваємося, вже буде зовсім вчасно і файно”, – зазначають у коментарях.

  • Нагадаємо, У Галицькому районі витратять майже 300 тисяч на боротьбу з борщівником

    ДовідковоБорщівник Сосновського — реліктова та добре пристосована до виживання але чужа для України рослина, що походить із Кавказу, де місцеві жителі використовували для овочевих супів та борщів молоде листя до появи квітконоса, звідки його назва. Містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. У молодому листі ці речовини можуть розкладатися при термічній обробці. Зростає до 3—5 метрів в висоту, товщина стебла — до 10 сантиметрів. Основними місцями його поширення є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища і покинуті поля.

    Рослину необхідно нещадно винищувати, не даючи зацвісти. В містах і населених пунктах весною, на початку відростання рослин – зрізування основного кореня на глибині 8-12 см., багаторазове скошення відростаючого листя до початку цвітіння, а на узбіччях доріг, берегах річок і інших угіддях на початку відростання рослин – обприскування гербіцидами суцільної дії (раундап, аргумент, ураган форте та ін.). Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі, пише pmg.ua.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!