На Прикарпатті з’явиться іще одна громада, до складу якої увійде 11 сільських населених пунктів Рожнятівщини.
Про можливості, які створює реформа децентралізації для сільських громад, і практику їх використання на реальному прикладі успішної прикарпатської ОТГ говорили в рамках семінару «Розвиток сільських територій на прикладі Матеївецької ОТГ» з представниками та очільниками сільських рад майбутньої Дубівської ОТГ Рожнятівського району та представниками Івано-Франківської ОДА.
«Саме на прикладі сільських громад усі переваги добровільного об’єднання простежуються найчіткіше. Додатковий фінансовий ресурс та можливість об’єднувати зусилля для сіл дають швидкий та яскравий результат. Це і ремонт інфраструктурних об’єктів, і покращення умов для надання медичних та освітніх послуг. Все, чого села, особливо на периферії не мали роками, стає досяжним. Щоправда, за умови наполегливої праці заради спільного добробуту», – наголошує директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.
Він же додає, що на шляху створення об’єднаної територіальної громади необхідно дуже добре рахувати. Адже зі створенням ОТГ саме місцева влада отримує усі повноваження, але й чималу відповідальність. Оскільки, 22 сфери управління і відповідні фінанси, переходять до компетенції громади. Це і можливість самостійно обирати пріоритети вкладання коштів, проте, це і зобов’язання перед мешканцями. Тож необхідний сильний і вольовий лідер, який очолить та консолідує громаду.
У майбутній Дубівській громаді розуміння в цьому питанні вже досягли. У всіх 6 сільських радах, які включають 11 сільських населених пунктів, відбулись громадські слухання, під час яких мешканці висловились на підтримку створення громади з центром в с. Дуба. А сільські голови рад домовились та підтримують ініціатора об’єднання сільського голову с. Дуба Олександра Мухара.
Більше про утворення територіальних громад читайте у матеріалі Муки народження ОТГ: що заважає об’єднуватись?