Одностороння Надрічна: у Франківську пояснили, що змінить другий міст

Сьогодні, 20 листопада, в Івано-Франківську провели прес-конференцію щодо будівництва нового мосту на Пасічній.

Нагадаємо, в Івано-Франківську з травня 2016 року тривають суперечки щодо нового моста через Бистрицю Солотвинську. Попри те, що документація вже затверджена і міст активно будується, активісти кажуть: двох смуг, передбачених у проекті, буде недостатньо.

Новий міст обіцяли збудувати до серпня 2019 року. Найбільш проблемним питанням наразі є саме транспортна розв‘язка, адже частину Надрічної від переїзду до центру зроблять односторонньою.

“На сьогодні вже виконано фундаменти всіх опор, зведено всі бетонні опори, є 40% металоконструкцій. Ширина моста 9,5 метрів. Коли насунуть всі балки, почнуть влаштовувати суцільну металеву плиту, відчутно буде лише шов на заїзді та з‘їді. Рух Надрічної буде одностороннім, а виїзд з моста на Надрічну – направо”, – розповів Роман Галіпчак, директор управління капітального будівництва міської ради.

Він каже, що темпами будівництва задоволений, незважаючи на те, що були проблеми через повінь. Влітку вода піднялась так швидко, що не встигли забрати техніку, а людей рятували екскаватором.

Транспортного колапсу, каже Галіпчак, не буде – проблеми в русі біля “Пакко” вони бачать, відколи кільце зробили головним.

Вартість мосту на момент початку експертиз складала 212 мільйонів. Тендер в результаті “скинув” цю ціну до 120 мільйонів, але коли почали будівництво, стикнулися з проблемою забивання паль і виникли додаткові роботи на 56 мільйонів.

“Міст буде сучасний, всі будуть задоволені і оцінять його ажурність та витонченість. Міст розрахований на сучасні норми, на всі вантажі, гарантія – 25 років, але стоятиме він і сто років”, – каже Сергій Порожнюк, представник фірми-виконавця робіт “Мостобудівельний загін №112”.

За словами проектантів, вони шукали інші варіанти розв‘язки, але територія і трафік не дозволяють. Якби було дві смуги – зміна руху була б більш обгрунтована, при одній смузі цього немає сенсу робити. Такі розв‘язки є у Києві, Лондоні, та багатьох інших містах світу і це не є проблема, кажуть вони.


 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!