Найдорожчі трансфери в історії українського футболу

  • Після рекордно дорогого для України продажу Алекса Тейшейри із Шахтаря в китайський Цзянсу ми вирішили пригадати найприбутковіші трансфери українських клубів за всю історію.

    ти

    1. Анатолій Тимощук: із Шахтаря – у Зеніт за 14,5 мільйона євро (2007 рік)

    Взимку 2007 року донецький клуб здійснив свій перший трансфер, який згодом потрапив у список найдорожчих в історії українського футболу. “Гірники” погодилися на пропозицію Зеніту і продали капітана за майже 15 мільйонів євро.

    У петербурзькому клубі Тимощук провів два з половиною успішних роки, протягом яких став чемпіоном Росії, а також виграв Кубок УЄФА. Після повернення в Санкт-Петербург влітку 2013 року Анатолію ще раз вдалося виграти золоті медалі місцевої Прем’єр-ліги.

    ках

    1. Каха Каладзе: із Динамо – в Мілан за 16 мільйонів євро (2001 рік)

    У 2001 році Динамо дозволило Каладзе приєднатися до Андрія Шевченка в Мілані, за що отримало 16 мільйонів євро. Тим самим універсал оборонного плану став найдорожчим грузинським гравцем за всю історію тамтешнього футболу.

    У таборі россонері футболіст провів дев’ять років і виграв усі можливі трофеї: чемпіонат Італії, Лігу чемпіонів (двічі), Кубок Італії, Суперкубок Італії і Суперкубок УЄФА.

    реб

    1. Сергій Ребров: із Динамо – в Тоттенхем за 18 мільйонів євро (2000 рік)

    Інший елемент великого дуету Шевченко-Ребров покинув Динамо влітку 2000 року, коли Сергій вирішив спробувати свої сили в англійській Тоттенхемі. Так почалася нова ера в історії київського клубу.

    Ребров же не зумів досягти успіху на новому місці. Нападник, в цілому, непогано провів більшу частину першого сезону в лондонській команді, але після приходу на посаду менеджера колективу Глена Ходдла замість Джорджа Грема, який купував гравця, поступово випав з обойми основних виконавців.

    З чотирьох років, протягом якого правами на форварда володіли “Шпори”, два роки Ребров провів у Фенербахче на правах оренди. У підсумку за Тоттенхем українець провів 59 матчі і забив 10 голів. Повідомляє Новое время.

    andriy_shevchenko_88

    1. Андрій Шевченко: із Динамо – в Мілан за 23 мільйони євро (1999 рік)

    Мабуть, найуспішніша історія футболіста, якого продав український клуб з урахуванням досягнень в новій команді. Влітку 1999 року Динамо вже не могло утримувати нападника у світлі його успіхів в Лізі чемпіонів і відпустило в Мілан, за який, якщо вірити Андрію, він завжди мріяв виступати.

    В результаті Шевченко став одним з кращих гравців в історії італійського клубу, за який виступав протягом восьми сезонів. Як і Каладзе, форвард виграв всі трофеї, але також здобув приз кращого гравця планети за підсумками 2004 року. В одній тільки італійській першості форвард забив 127 голів у 208 матчах.

    чиг

    1. Дмитро Чигринський: із Шахтаря – в Барселону за 25 мільйонів євро (2009 рік)

    Перехід Чигринського в каталонський колектив влітку 2009 року став несподіваним для багатьох вболівальників в Україні і не тільки. Захисник виграв у попередньому сезоні Кубок УЄФА, але його перехід в Барселону за 25 мільйонів євро все одно був сприйнятий із подивом.

    На жаль, центрбек не зумів знайти себе у таборі синьо-гранатових, де відіграв лише один сезон. За його підсумками Чигринський виграв чемпіонат Іспанії, але нечасто з’являвся в основі. Влітку 2010 року захисник повернувся в Шахтар.

    мхит

    1. Генріх Мхітарян: із Шахтаря – у Боруссію Дортмунд за 27,5 мільйона євро (2013 рік)

    Прийшов в Шахтар за 8,43 мільйона євро. Прибуток – 19,07 мільйона євро

    Німецький клуб не міг не звернути увагу на вірменського хавбека, який чудово виступав в Шахтарі та відзначився високою результативністю біля чужих воріт. Сума ж у 27,5 мільйона євро задовольнила “Гірників”.

    У таборі “Джмелів” Мхітарян виступає досі і, в цілому, задовольняє своєю грою уболівальників і керівництво Дортмунда. Єдина проблема – поки що Генріх не виграв жодного трофея за Боруссію, хоча команда була віце-чемпіоном Німеччини і двічі пробивалася у фіналі місцевого кубка.

    коста

    1. Дуглас Коста: із Шахтаря – у Баварію за 30 мільйонів євро (2015 рік)

    Прийшов у Шахтар за шість мільйонів євро. Прибуток – 24 мільйони євро

    Один із найсвіжіших трансферів для донецького клубу відбувся влітку 2015 року. Бразилець був покликаний стати заміною для одного із двох травматичних вінгерів мюнхенців Ар’єна Роббена і Франка Рібері та обійшовся чемпіону Німеччини в 30 мільйонів євро.

    У таборі Баварії Дуглас Коста почав з місця в кар’єр. У першій половині сезоні хавбека визнали найкращим гравцем Бундесліги в першу чергу завдяки своїй грі асистента та ефектній техніці, що вразила місцевих спостерігачів. Наразі бразилець займає третє місце серед кращих асистентів чемпіонату Німеччини (вісім передач) після Мхітаряна (дев’ять) і екс-півзахисника Динамо Раффаеля (вісім).

    варга

    1. Вілліан: із Шахтаря – в Анжі за 35 мільйонів євро (2013 рік)

    Прийшов в Шахтар за 14 мільйонів євро. Прибуток – 21 мільйонів євро

    Вілліаном цікавилися топ-клуби Європи, але ніхто з них не зумів перебити ціну російського Анжі, що тоді не жалів грошей на нових гравців. Не дивно, що Шахтар не став чинити опір пропозиції дагестанців і продав бразильця за 35 мільйонів євро.

    Тим не менш, в Анжі Вінгер провів всього півроку, коли мильна бульбашка клубу лопнула, і всі зірки змінили команду разом із відомим наставником Гусом Хіддінком. Влітку 2013 року Вілліан пішов в Челсі.

    фернан

    1. Фернандіньо: із Шахтаря – у Манчестер Сіті за 40 мільйонів євро (2013 рік)

    Прийшов в Шахтар за 7,8 мільйонів євро. Прибуток – 32,2 мільйона євро

    Тоді ж і туди ж – в Англію – перебрався співвітчизник бразильця Фернандіньо.

    Системоутворюючий виконавець Шахтаря приніс йому 40 мільйонів євро і став важливим гравцем для Манчестер Сіті, який став чемпіоном у наступному сезоні.

    У наступних двох сезонах півзахисник був не завжди стабільним, як, втім, і вся команда. Його майбутнє в клубі залежить від рішення нового наставника Хосепа Гвардіоли, який прийме манкуніанців влітку 2016 року.

    тер

    1. Алекс Тейшейра: із Шахтаря – в Цзянсу Сунін за 50 мільйонів євро (2015 рік)

    Прийшов в Шахтар за 6 мільйонів євро. Прибуток – 44 мільйони євро

    За п’ять років, які гравець провів у донецькому клубі, бразилець виріс із перспективного півзахисника в беззастережного лідера команди. Продаж відразу декількох гравців Шахтаря влітку 2015 року дозволив Алексу Тейшейрі вийти на перший план у команді і стати найкращим бомбардиром чемпіонату України за підсумками першої частини сезону із 22 голами, випередивши найближчого переслідувача на 12 м’ячів.

    Продаж атакуючого хавбека в Цзянсу став рекордним у 2016 році, а також – найдорожчою трансферною угодою для України. Раніше продаж Тейшейри в Китай підтвердив і головний тренер Шахтаря Мірча Луческу.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!