21 грудня відбулась сесія Галицької районної ради. Після довгих обговорень та перерви депутати затвердили бюджет району на 2018 рік.
Тож у 2018 році бюджет Галицького району становитиме 398 мільйонів 434 тисячі. Зокрема, доходи загального фонду районного бюджету – 396 мільйонів 466 тисяч, доходи спеціального фонду – 1 мільйон 968 тисяч. В тому числі бюджет розвитку 858 тисяч. Прогноз доходів без врахування власних надходжень – 44 мільйони.
Заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Надія Гойсан повідомила, що якщо минулого року у бюджеті забезпеченість зарплат становила 61%, то цього року – 77%. Також у 2017 році базової дотації було 14 мільйонів, цього року – 20 мільйонів. Збільшились і на 10 мільйонів доходи. Разом з тим, якщо минулого року нестача була 26 мільйонів, то цього року – 20 мільйонів.
Голова районної ради Павло Андрусяк зазначив, що бюджет збалансований і видатки на всі галузі закладені однакові. «Ми постаралися майже однаково закласти використання коштів. Поки що ми дотримуємося стратегічного рішення втримання робочих місць у бюджетній сфері. Тому ті бюджетними, які отримують заробітну плату з державного бюджету будуть забезпечені нею на 100%, а ті, яким ми платимо зарплату з місцевого бюджету – на 77%. Тобто нам прийдеться на протязі року ще повертатися та шукати гроші, щоб дофінансувати ці потреби», – прокоментував бюджет Павло Андрусяк.
В той же час депутат Ярослав Бартків зауважив, що на найважливішій «бюджетній» сесії чомусь присутні тільки 24 з 40 депутатів. Мовляв, значить це означає, що депутати не цікавляться тим, як житиме район. До того, незрозуміло, навіщо вони тоді йшли в депутати.
«Політика нехай залишить в Києві. Коли є питання життєдіяльності, зарплати, виживання, то ми тут в сесійній залі знаходимо шляхи дотику і підтримуємо ті рішення. Треба, якщо не рухатися, то хоча би залишатися на плаву. Я звертаюся до тих депутатів яких немає і голів фракцій: «Ну не можна так легковажно відноситись до бюджетної сесії», – підкреслив Бартків.
Втім перед голосування заступник голови райради Любов Гордійчук попросила перерву, щоб порадитися з депутатами. Вона зауважила, що якщо поспостерігати за тим, як у Верховній Раді приймають бюджет і як живе Україну, то складається враження, що це винищення нації. Також Гордійчук попросила на першій сесії у 2018 році розглянути джерела наповнення бюджету та врахувати матеріально-технічне забезпечення освітянських і медичних об’єктів. Окрім того, Любов Гордійчук зазначила, що не згідна з тим, що на всі галузі у бюджеті закладені однакові кошти. Мовляв, якась вимагає більших коштів, а якась – менших.
Однак десятихвилинна перерва затягнулась і Павло Андрусяк пригрозив зробити повторну реєстрації, щоб усі знали, хто не прийшов голосувати за бюджет. Він закликав депутатів проголосувати, щоб потім не шукати крайніх і в району не було проблем. «Бюджет може не всім подобається, але він зроблений справедливо», – наголосив він.
Зрештою, депутати таки прийняли на бюджет на 2018 рік.