Сьогодні, 5 грудня, в Івано-Франківську відбулась (не)конференція «Співпраця школи, влади та громади – шлях до розбудови громадянського суспільства».
“Чому такий формат? Ми тільки починаємо формувати громадянське суспільство, тому важливо, щоб все починалось зі школи. Ми вже провели масу заходів і маємо 21-го тренера. Зараз ми хочемо у звичайній розмові поговорити про проблеми і те, що ми зробили”, – розповідає Роман Зуб’як, ректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.
Він наголошує на тому, що формування громадянина відбувається ще з шкільної ланки, тому дитина має розуміти свою роль у суспільстві. Валентина Полторак, менеджер проекту, розповідає, що їхні курси пройшли вже більше тисячі вчителів. “Ми впроваджуємо ще й компетент в рамках нової української школи”, – наголошує пані Валентина.
Вона каже, що у рамках програми вони стараються створити у школі демократичне середовище, показують учням, як важливо цінувати індивідуальність один одного.
За 5 років впровадження освіти для демократії та освіти з прав людини практичного досвіду накопичилось чимало. Тому провідні українські та зарубіжні експерти на майстер-класах показали, як формувати демократичні цінності та формувати компетентності в освітньому середовищі через наскрізне викладання демократичного громадянства та прав людини через кожен шкільний предмет та позашкільну діяльність.