Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську, відбулася міжнародна конференція про стан дорожньої інфраструктури у гірській місцевості.
Фахівці зі всієї України з‘їхалися до Івано-Франківська, щоб обговорити шляхи покращення доріг у гірській місцевості. Президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський говорить, що багато уваги надають ремонту дороги, але ремонт включає у себе не тільки проїзну частину.
«Ми запросили спеціалістів, щоб виявити проблеми, обговорити шлях покращення доріг і донести до нашого уряду цю інформацію. Надіємося ці ідеї ефективно використати. Наша позиція не тільки у кількості коштів, а й у їх правильній реалізації», – каже Тарас Сиротинський.
Президент НАДУ розповідає, що по Україні ситуація з дорогами однакова. Багато ремонту потребують місцеві дороги, які ведуть до райцентрів.
«Так всюди, Франківщина не у найгіршому стані», – каже Сиротинський.
Завідувачка відділу управління станом мостів ДП «ДерждорНДІ» Лариса Боднар говорить, що зараз не спостерігається активного будівництво мостів. Але проти 2015-2016 років є пожвавлення.
«Є брак коштів. Сподіваємося на покращення фінансування. Зараз є нові матеріали, кращі конструкції, проєкти мостів. Ми переймаємо міжнародний досвід, приділяємо увагу експлуатації», – каже Лариса Боднар.
За її словами, на Прикарпатті 10% мостів є у непрацездатному експлуатаційному стані, тому саме з них і треба починати. А вже згодом переходити до менш пошкоджених. т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів зазначає, що велике значення має технологія робіт, бо саме якісне виконання робіт формує враження людей від влади.
«Ми маємо сподівання, що за цей рік – Рік ремонту доріг – значно зміниться ситуація з дорогами Прикарпаття. Цей процес контролюю не тільки я, а й новий очільник Міністерства розвитку громад та територій України Денис Шмигаль», – говорить Віталій Федорів.
Керівник області каже, що для початку ремонтуватимуть державні дороги. На сьогодні 65% таких уже відремонтовано. Опісля перейдуть до решти.
«Щодо місцевих доріг – у нас їх є приблизно 3000 кілометрів, на їх капітальний ремонт виділено 400 мільйонів гривень, а ще 100 мільйонів – на утримання. Коли дорога робиться, то на неї має бути гарантія мінімум сім років», – додає він.
Начальник Служби автодоріг в Івано-Франківській області Василь Буджак розповів, що ще у минулому році розробили стратегію відновлення мостів, адже їх на Прикарпатті найбільше.
«Ресурс мостів закінчується. Їх роками неефективно обслуговували. Вони мають служити приблизно 100 років, а натомість тільки 80», – каже Василь Буджак.
Керівник служби доріг розповів, що цьогоріч планують добудувати міст через річку Дністер. Довжина його 226 метрів, а знаходиться між Калуським і Галицьким районом.
До слова, почали його будувати ще у 1991 році. Також продовжать будівництво моста у селі Боднарів, Калуського району.
«Ми маємо план на три поки й будемо його виконувати. Будуватимемо загалом 10 мостів. У нас немає аварійних мостів. Є пошкоджені, у ганебному стані, але не в аварійному», – зазначає Буджак.
До теми: На Івано-Франківщині відремонтували чотири мости