Експертиза в добровільно-примусовому режимі

  • Цинічне правило вітчизняного бізнесу епохи первісного накопичення капіталу – «лохи повинні платити» – широко практикується і органами державної влади. Як інакше пояснити, чому понад дві тисячі прикарпатців «добровільно» заплатили за непотрібну послугу головному управлінню Держкомзему в Івано-Франківській області?

    Минулої осені, 16 вересня, Верховна Рада сильно полегшила важкі трудові будні працівників відділів експертизи в обласних управліннях Держкомзему. Парламентське будівельне лобі окремим законом добилося спрощення процедури відведення земельних ділянок. Були внесені й зміни до ст. 9 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації».
    Суть новацій: до 16 вересня 2008 року усі проекти землеустрою обов’язково мали пройти експертизу в обласних управліннях Держкомзему, після цієї дати – тільки ті проекти землеустрою, що стосуються відведення земель особливо цінних, лісогосподарського, природоохоронного, рекреаційного й історико-культурного призначення. Тобто якщо ви хотіли оформити акт на право власності на свій город, чи здати свою землю в оренду, чи змінити цільове призначення, то до 16 вересня вам конче треба було пройти експертизу в обласному управлінні, перед тим, як податися в регіональний «Центр ДЗК» для реєстрації акту чи договору оренди. Після 16 вересня – як собі хочете: маєте проект відведення на руках – можна одразу в ДЗК, без експертизи, до того ж платної. Аби тільки ваша ділянка не була в лісі, заповіднику чи посеред історичних пам’яток.
    Тобто ви могли б зекономити – і гроші, і час. Якби про ці зміни вас повідомили. Але повідомляти ніхто не поспішав, і протягом півроку 2101 прикарпатець оплатив непотрібну експертизу. Чого б це? Невже експерти управління такі трудоголіки? Чи доходи від цих послуг – з офіційною ціною від 20 до 100 грн. – такі критичні для держоргану? Логічне пояснення існує, але воно має статус, скажімо так, робочої гіпотези.
    Не секрет, що українська дозвільна система не стільки спрощує життя громадянам, скільки збагачує нечистих на руку чиновників. Злі язики поговорюють про неофіційну «тарифну сітку» і на послуги обласних земельників. Начебто погодження проекту відведення, згідно з цією «сіткою», обходиться громадянину від 500 до 2000 тис. дол. за 1 ар ділянки – залежно від її комерційної привабливості, розташування, цільового призначення тощо. Якщо злі язики не помиляються, можна собі тільки уявити, з яким щирим смутком  зустріли рішення парламентарів від 16.09.2008 в обласному Держкомземі.
    Але автор цих рядків злим язикам вірити категорично відмовляється. Не може бути, щоб начальник обласного Держкомзему Юрій Добровольський прямо на колегії управління  закликав своїх підлеглих вимагати від громадян обов’язкової експертизи заради якоїсь міфічної «тарифної сітки». Ми охоче віримо, що наміри начальника були високі й шляхетні – забезпечити прозорість і контроль над розподілом і використанням рідної прикарпатської землі. І не може не радувати, що ініціативи пана Добровольського знайшли розуміння серед простих людей: понад дві тисячі прикарпатців добровільно (!), без жодних нарікань, якщо вірити результатам перевірки Держкомзему, оплатили необов’язкову послугу. А ще кажуть, народ втратив довіру до влади…
    Втім, щоб бути чесними перед читачами, серед яких не всі, напевно, спроможні з власного гаманця підтримати благородні починання головного земельника області, повторюємо: ви можете не витрачатися, якщо ст. 9 вищезгаданого закону це вам дозволяє. Навіщо платити більше?

    Андрій СОВА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    18 thoughts on “Експертиза в добровільно-примусовому режимі

    1. Добровольський зібрав нараду і відкрито заявив, що експертиза є добровільно-примусовою, Управлінню потрібні кошти. Ті проектні організації, які не будуть здавати проекти на експертизу, будуть підлягати “репресіям” з боку Управління земельних ресурсів. На експертизу здаються проекти “добровільно”. На даний момент всі проектні організації і так заведені в таке положення, що неможливо отримати бланки державних актів. Вимагають до проектної документації таких документів, що не передбачені жодним нормативним актом, що тягне за собою самі розумієте що!!!!.  А щодо “шляхетних намірів” начальника Добровольського, то тут немає нічого шляхетного крім відвертого вимагання певних послуг від Замовників. На керівництво працюють певні так звані “консалтиногові структури”, які виступають посередниками між начальником та замовником та пропонують свої послуги у сприянні проходження експертизи. Ця схема добре налагоджена і діє на даний час. Повірте, такого бардаку в земельних відносинах області ще не було. І все це прикривається на вищих ешелонах влади.

       

    2. Шановне Панство а що ж можна хотіти від керівництва, яке має освіту історика!!!

      Перші і найбільш основні навики землевпорядника п.Добровольський набув погоджуючи документацію Скорзонери (курорт Буковель). Зрештою посаду потрібно відпрвцьовувати, вибори ж на носі, а грошинята то пішли! І коли автор не вірить “рядкам” про вартість послуг експертизи то глибоко помляється бо ціна справді така.

      Дивно тільки одне куди дивляться наші “доблисні” правоохронні органи, які так яро боряться з корупцією і хабарництвом у державних структурах. Хоча в нашій державі “прав той у кого більше прав”, а звичайні люди як були так і залишаються батраками в іграх високопосадовців. Це справді бардак!!!

    3. Андрій СОВА! Я Вас умоляю.. Ви ж вродє прілічна людина, а тягнете нас на мітінг пролєтаріята….якого я, к сожалєнію, не люблю! Ви позволяєте путать суб’єкти і об’єкти іскусства,.як замовнік статейки землеВпорядніка з землеУпорядніком, я, канєшно, понімаю, шо некоторі писаки разніци в цьому не бачать…а вона Є.
      Я Вам точно дам хароший совєт….і рєкомєндую обязатільно воспользувацця…То Золото Карпат шо у вас у карманє- фальшіве, здайте його в мінтовку.Добровольського експерти думали що бачили в жизні багато, но при віді золотих проектов – оказалося не всьо…Негатів фрау замучив? Не получається позітіву купить? Понятно-заїло .А пишете – хабарник!
      Історік! Не смішіть мої Маноли Бланік – природа сама не терпить Абсолюта.Переучится, у нєкоторих фірмах їх вобще нє відно. Зато бумажки в ксерокс у замовніков не просить і по бінзін до фермеров не їздить. Фамілія у Юрчіка така- по добрій волі йому вдається то шо нада. Тре соотвєтствувати.Так шо- не нада бюрю в трьохлітровій банці показувать, Сови вдень не літають, а нормальні люди ночью не побачать.Нам би такого презідєнта-жили б як в Швеції.
      P.S.Д.Ю.! чітай вніматєльно!

    4. В народі це називають:” Tовкти воду в ступі”. Реєстр і приватизація ще буде після того як прийде черговий Макаренко і збудує колонію імені залізного Фелікса. Лозунг то який придумали: “Первісне накопичення капіталу”. Це все рівно що незаменімих людей нет. Все це вже пройдено. Коли ж працювати будем. А то незалежність проголосили і в Португалію на заробітки.

    5. Справді кажуть що хамство деяких людей немає своїх розумних меж!!! Найбіль що бісить, це коли примітивні і безхрибетні москалики (чи то взагалі незрозумілі створіння) починають давати свої оцінки подіям, фактам в яких вони взагалі далекі. Нехочеться звісно думати, що такими коментарями сам п.Добровольський намагається вигородити своє “чесне” ім`я, хоча…

      На рахунок граблів… Видається з того ж таки табору, що й москалик.

      Зрештою як тут можна працювати, якщо не дають і намагаються повністю перекрити кисень. З іншого боку, а чим взагалі займається обласне управління на чолі з Юрієм Володимировичем….. та нічим. Голосні заяви про те що “ми видали державні акти на паї” не видали а тільки завершили почату давно справу….

      Перевірки які здійснює земельна інспекція йдуть також виключно під замовлення вищого керівництва на підприємців які нехочуть платити.

      Була експертиза. Хоча чого була, вона й надалі є і буде,оскільки запроваджена політика обласного управління в отриманні бланків державник актів (без експертизи не дають) зводить на нівець бажання громадян скристатись своїм конституційним правом на власність на землю.

      А ви кажете “товкти воду в ступі”

    6. Абсолютна правда вище сказаного. Згідний на всі сто з автором. Обласне управління на чолі з керівництвом тільки тим і займається, що збирає “платежі”, тому що треба щось везти до столиці. І  це не вина рядових працівників, чи начальників відділів – “риба гниє з голови”.

      А те, що відбувається в сфері земельних відносин області вина бізнесових груп, які поставили до влади дане керівництво – ТОВ “Скорзонера” і тих хто за ними стоять.

    7. Впевнено піднімає голову інша держкомземівська структура – Обласна філія центру ДЗК, керівництво якою здійснює ставленик шановного пана Добровольського. По маразматичності своєї роботи вона зовсім не поступається обласному Держкомзему. Маючи в руках контролюючі функції вони давлять і витісняють підприємства-виконавці, що не входять до структури Держкомзему, вимагають оплачувати свої послуги у вигляді штрафів за надумані помилки, тривалість перевірки робіт – майже необмежена – від 2 до 8 місяців (по внутрішньому наказу Ценру ДЗК – має бути 20 робочих днів). В той же час, є близькі до керівництва підприємства і підприємці у яких зовсім немає проблем, які мають вільний доступ до конфіденційної інформації з кадастрової бази.

    8. І куди дивить наша доблесна прокуратура???????? Там можна не одні погони заробити, чого лише варта увага видача державних актів на паї та відмивання держкоштів.

    9. Тримаю в руках випуск газети “ГК” за 18.06.2009 р. №23 даною статтею навіть і не пахне.Навіщо опубліковувати статтю в Інтернеті, якщо з нею не можуть ознайомитися пересічні громадяни.

    10. Тримаю в руках випуск газети “ГК” за 18.06.2009 р. №23 даною статтею навіть і не пахне.Навіщо опубліковувати статтю в Інтернеті, якщо з нею не можуть ознайомитися пересічні громадяни.

    11. Потрібно тримати випуск №21 (197) 4 червня 2009 р. і там все чорним по-білому написано. 🙂

    12. З лопатою та на танк… Говори не говори, а діла не буде…

      Ще можна купу афоризмі аналогічного змісту підібрсти і що?

      Всьо схвачено, за всьо заплачено!

      А ви собі мастіть голову.

    13. Ви собі пишіть, писаки, а я скоро відкрию магазин і всі школи в Тлумацькому районі будуть у мене канцтовари закупляти!

      Ми встановим історичну справедливість!

    14. У Швейцарії відкрий рахунок в банку! А мене на Новий рік – у Швецію!

    15. Не прогулював би уроки у школі, знав би мовою якого персонажу твору українського письменника написаний текст.

      10 років на роботі начальника відділу зем.ресурсів, управлінь…..і т.д. одного з дуже крутих районів дають мені право коментувати викладане у статті.

      Був би мудрим зрозумів би, що коли болить, то треба кричати на цілу губу, є телебачення, наприклад, почніть з нього. Стукай, і тобі відчинять! …..ну анонімім любили лише за Андропова (спитайся в мами з татом хто це такий).

      Не хами! Негатив завжди повертається бумерангом!

    Comments are closed.