Рука руку має

  • Як івано-франківські депутати бізнес розвивають

    Попри те, що депутати у міській та обласній радах працюють на громадських засадах, бажаючих потрапити до їх складу не меншає. Все тому, що це унікальний шанс розвивати свій бізнес, просуватися кар’єрними сходами чи іноді просто знайти добру роботу.

    У нашому місті з’являються рідкісні шанси стати інвестором вигідної справи. І для цього не треба вигравати ані тендерів, ані конкурсів. Треба просто бути ближчим до влади.


    Не наближені за бортом

    Тиждень тому, 2 жовтня, під час громадських слухань, на яких обговорювали проект рішення «Про тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування», стало відомо, що міська влада вже знайшла інвестора, який закупить для міста паркомати. Як сказав керівник КП «Технічний центр «Сервіс-авто» Андрій Строїч, інвестором стане підприємство «Кіоск-сервіс». Того ж дня інтернет-видання «Курс» повідомило, що одним із засновників підприємства є депутат міської ради Володимир Кушнір. Нагадаємо, що саме він на президентських виборах очолював Івано-Франківський міський штаб Петра Порошенка.

    Новина про те, що інвестор уже визначений, м’яко кажучи, здивувала присутніх на громадських слуханнях. Попри те, що представників громади на засіданні не було, представникам влади опонували журналісти. «Має бути конкурентна процедура, – сказав журналіст Юрій Кривень, – а не те, що от ми знайшли там когось».

    «Конкурентна процедура може бути у тому випадку, коли ми знайдемо в бюджеті 1 млн. гривень. Тоді можна закладати за ці кошти закуповувати паркомати і проводити тендер», – відповів йому заступник департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук.

    Кривень продовжив опонувати: можна оголосити інвестиційний конкурс. І додав, що жодного разу не чув про те, що міська влада шукає інвестора. «То що ж можуть казати ті підприємці, які не є наближені до певних політичних сил?» – дивувався він.

    Як пояснив Строїч, рішення вже підготовлене. Наразі воно перебуває на розгляді юридичного відділу міськвиконкому. Чи побачимо ми його – наразі невідомо. Адже вже в понеділок, 6 жовтня, у нас з’явилася інформація, що на наступний виконком виноситься ще одне рішення, яке стосується паркоматів.

    У проекті рішення йдеться про те, щоб дати доручення керівнику фінансового управління Вікторії Сусаніній внести на розгляд сесії міської ради питання про виділення коштів в сумі 1,5 млн. грн. на придбання паркоматів. Після того, як кошти будуть виділені, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку має придбати паркомати та забезпечити облаштування ними паркувальних майданчиків.

    Тож наразі невідомо, чи ставитиме приватне депутатське підприємство «Кіоск-сервіс» паркомати. Бо є варіант, що це зробить місто.


    Гендель на зупинках

    Але це не єдиний випадок, коли депутати першими отримують доступ до непоганого бізнесу, обходячи конкурсну процедуру.

    Нагадаємо, що 26 вересня в Івано-Франківську на розі вулиць Чорновола-Сахарова розпочалося нове будівництво. З’ясувалося, що, згідно з «Програмою облаштування зупинок громадського транспорту міста Івано-Франківська на 2013-2015 роки», там встановлюється зупинка та тимчасовий заклад торгівлі.

    Слід згадати, що у квітні ц.р. виконком дав дозвіл кільком невідомим підприємцям та підприємствам розміщувати зупинки (разом із кіосками) у людних, а отже, вигідних для торгівлі місцях міста. Одним із таких підприємств стало ТОВ «Гендлярка». Відповідно до рішення виконкому, «Гендлярка» планує поставити в Івано-Франківську дев’ять таких зупинкових комплексів.

    За інформацією, яка розміщена на сайті інформаційно-ресурсного центру, з 1 серпня 2013 року уповноваженим представником ТОВ «Гендлярка» є Андрій Строїч. (До речі, саме він є директором ТЦ «Сервіс-авто»). Засновником  «Гендлярки» (до речі, слово «гендляр» означає «перекупщик», «спекулянт») є відоме в місті підприємство, яке є ще й підрядником КП «Єдиний розрахунковий центр», – ТОВ «Комунальні інвестиції». А його засновниками є депутати міської ради Михайло Сеньків та Оксана Савчук. До речі, розмір статутного внеску кожного з них ні малий, ні великий – 250 тис. гривень.

    І все б нічого, якби оці зупинкові комплекси пішли через конкурс і депутатська «Гендлярка» його виграла. Але ж ні. У програмі облаштування зупинок прописано, що «для отримання дозволу на розміщення зупинкового комплексу суб’єкт господарської діяльності звертається із відповідною заявою в Дозвільний центр м. Івано-Франківська та надає перелік документів»… А програму цю затвердили депутати.

    Критерії відбору прості: хто перший звернувся, той і переміг. Оскільки мало хто з підприємців взагалі знає про такий шанс, то не дивує, що першими стали депутати.

    Слід додати, що після того, як головний лікар пологового будинку звернувся зі скаргою щодо незаконності встановлення такої споруди, зупинковий комплекс загадково зник. А от зник він до виборів чи назавжди – поки що невідомо. І не тільки нам, а й підприємству «Гендлярка». Принаймні відповіді на це питання Андрій Строїч нам не дав.

     

    Тетяна СОБОЛИК

     

    26 вересня 2014 року

    6 жовтня 2014 року

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!