Заморожена школа

  • На Долинщині діти вчаться в приміщені, де відвалюється стеля, хиляться стіни і проламується підлога

     

    В селі Княжолуки Долинського району діти вчаться у приміщенні, якому майже 90 років. З трьох корпусів тамтешньої школи два в аварійному стані, з грибком, з дірками у підлозі, зі старими обшарпаними стінами й обваленою місцями стелею…  Першу чергу нового закладу селянам обіцяють здати з року в рік, однак спорудження нової школи перетворилося в довгобуд.

     

    Голова батьківського комітету Оксана Ковердан розповідає: “Школа жахлива, діти в таких умовах вчаться, що вже далі нема куди. І то не просто погані умови, то вже загроза для здоров’я дитини… Грибок всюди. І є такі групи, діти з яких приходять додому після обіду через те, що їм класів не вистачає. А туалет такий, що страшно дитину туди пустити саму. Спортивного залу нема ніякого – дитина навіть не може змінне взуття взяти, бо мерзне в ноги. Загалом, жах”.

     

    За словами директора школи Михайла Пенгрина, тут навчається 320 дітей, і 220 з них мають уроки в аварійних приміщеннях. “2010 року розпочали будівництво нової школи, – каже він, – а вже через два роки будівництво заморозили. Продовжувати навчання далі просто неможливо, є небезпека для здоров’я дітей: в будь-який момент може впасти стеля, може обвалитися й стіна, тому що вона тримається на одних підбитих панелях, і якщо їх забрати, то стіна просто розсиплеться, а за панелями стіни як такої нема – вона зігнила й стухла”.

     

    Аби завершити будівництво першої черги школи, потрібно щонайменше 8 млн. грн. Мешканці села сподіваються, що наступного року відчинять двері нового закладу, однак такими надіями їх годують щороку. Люди безперестанку звертаються до чиновників усіх рівнів, назбирали стоси документів, а отримують лише гори відписок і скарги на брак коштів.

     

    Тим часом місцеві діти вчаться у дві зміни, щодня ризикуючи власним здоров’ям та життям. Княжолуцькі школярі мріють про заклад зі спортивною та актовою залами, їдальнею та сучасними туалетами. Учениця 6-го класу Анастасія Титин розповідає, що в деяких класах час від часу проламується підлога і що в школі й досі не увімкнули опалення.

     

    Сьогодні у Княжолуках мешкає понад три тисячі осіб. Село перспективне, найбільше у районі. Утім, не має ані нової школи, ані дитсадка, ані клубу. Тож навіть відкриття першої черги нового навчального закладу не вирішить проблеми з кількістю класів.

     

    “У нас в селі народжується 50 дітей щороку, – говорить директор школи, – і за такою динамікою за 5 років у нас уже буде 22 класи. Сьогодні вже є 340 дітей, в 16-ох класах нам їх не помістити”.

     

    Незважаючи на те, що за проектом у першій черзі не передбачено спортивної та актової зали і їдальні, школярі та їхні батьки сподіваються – наступний навчальний рік розпочнуть бодай  у чистих і теплих класах.

     

     

    Маряна Мазур

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!