Патруль за патрулем

  • Депутати Івано-Франківської міської та обласної рад разом із журналістами здійснили рейд… міськими відділками міліції. Вивчати роботу правоохоронців з депутатами вирушив і «Галицький кореспондент».

     

    Депутати Івано-Франківської міської та обласної рад разом із журналістами здійснили рейд… міськими відділками міліції. Вивчати роботу правоохоронців з депутатами вирушив і «Галицький кореспондент».

    Івано-франківські обранці щороку передбачають кошти в міському бюджеті на забезпечення правопорядку в обласному центрі. Так і цьогоріч: депутати передбачили 810 тис. грн. на виконання комплексної програми профілактики злочинності в місті. З цієї суми 145 тисяч виділили на УМВС в області, по 100 тисяч гривень отримають міська прокуратура і обласне управління СБУ. На утримання громадського формування з охорони порядку «Штаб» пообіцяли 240 тис. грн.

    Попри те, що кошти передбачили, саму програму сесія затверджуватиме 27 січня. Відтак деякі з депутатів вирішили на власні очі переконатися, чи доцільні такі витрати, чи потребують правоохоронці додаткового фінансування.

    Увечері в п’ятницю, 21 січня, дві групи з депутатів та журналістів вирушили у своєрідний «патруль за патрулями». Міліціонерів про перевірку попередили, проте, коли й куди саме завітає депутатський контроль, правоохоронці не знали.

    Першим група відвідала дільничний пункт міліції по вул. Стуса, 11а. Тут, як і на інших пунктах охорони порядку обласного центру, дільничі інспектори міліції чергують щовечора – від 19.00 до 22.00 год. Якраз перед приїздом депутатів з міліціонерами стався конфуз: хулігани розбили у відділку вікно і впіймати зловмисників не вдалося. Трохи присоромлені правоохоронці зізналися, що розбиті вікна – далеко не єдина їхня проблема. Міліціонери скаржилися на мізерну зарплату, відсутність оргтехніки, зношені меблі, куплені ще у 80-ті роки. А через брак кадрів доводиться на громадських засадах залучати до чергування студентів Галицької академії, бідкалися «силовики».

  • Наступним пунктом депутатського маршруту став Вовчинецький райвідділ міліції. Чергові прийняли «патруль» з осторогою: без дозволу керівництва спілкувалися неохоче і радили почекати начальника відділу. Втім, про несолодкі реалії міліцейської роботи розповіли й без начальника: зарплата рядового міліціонера приблизно півтори тисячі гривень, для роботи не вистачає комп’ютерів та сучасної техніки, нарікали правоохоронці.

    Однак, на думку начальника Вовчинецького відділення міліції Ростислава Прокопчука, порівняно з минулими роками, міліціонерам не так вже й погано працюється. “Ми прив’язані до фінансування УМВС. Раніше це був повноцінний відділ зі своїм бюджетом. У свій час його реорганізували і перевели у звичайне відділення міліції”, – розповідає Прокопчук. За останні роки, за його словами, дещо збільшилося фінансування. Принаймні, вже бензин за свій кошт працівники міліції не купують. А на запитання, яка мотивація у міліціонерів працювати за півтори тисячі гривень, відповів: “Людина вчилася, тому десь мусить працювати. У вас одна робота, у них – інша”.

    Загалом, у Вовчинецькому райвідділі працюють 42 міліціонери. “Якщо в минулому році у нас не вистачало працівників міліції в деяких службах, то на сьогоднішній день служби всі укомплектовані, люди хочуть йти в міліцію”, – запевняє начальник. Попри те, що доводиться не спати по дві-три доби та працювати за скромну платню, люди з міліції не звільняються.

    Враження від об’їзду відділів міліції у депутатів склалися суперечливі. Як, мовляв, вдається дорослому чоловікові утримати родину за півтори тисячі гривень? Чи насправді це його єдиний дохід? Втім, попри усі сумніви, загальний висновок учасники рейду зробили на користь бюджетної підтримки правоохоронців. «В будь-якому разі їм треба допомагати, – підсумував депутат фракції «Свобода» в обласній раді Сергій Адамович. – Але їх треба і контролювати”.

    Марія ГАВРИЛЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!