Українці збільшують свою присутність в інтернеті

  • Як свідчать оприлюднені сьогодні результати дослідження ринку телекомунікаційних послуг, яке регулярно здійснює GfK Ukraine, на кінець 2011 року кількість регулярних користувачів інтернету в Україні досягла 33% населення. Вже 77% домашніх комп’ютерів мають підключення до мережі. Продовжується ріст користування інтернетом вдома.

    Українці почали більше часу проводити у всесвітній павутині, а також більше переглядати телепрограми, відео та слухати радіо онлайн.

    В кінці 2011 року кожен третій мешканець України принаймні раз на чотири тижні користувався інтернетом. Для порівняння – у четвертому кварталі 2010 року частка регулярних користувачів складала лише 26%. Позитивна динаміка є помітною серед усіх вікових груп, окрім населення, старшого за 60 років. Впродовж 2011 року населення віком 30-39 років активніше за інших відкривало для себе мережу: частка користувачів інтернету цієї вікової групи на кінець року склала 45%. Утім лідером за часткою регулярних інтернет-користувачів залишається молодь віком 16-19 років з 69%.

    Впродовж 2011 року продовжився ріст парку домашніх комп’ютерів і ноутбуків. Частка українців, які мають вдома комп’ютери/ноутбуки, зросла на 3 п.п. і наразі складає 40%. Частка комп’ютерів, які підключені до мережі, зросла на 9 п.п. у порівнянні з четвертим кварталом 2010 року і сягнула 77%. «За нашими прогнозами, в середині 2012 року частка підключених до мережі комп’ютерів вже перевищить 80%», – коментує Соломія Глібовицька, старший дослідник відділу досліджень телеком-ринку GfK Ukraine.     

    Українці все більше часу проводять у всесвітній павутині. Так, за даними опитування, з 54% до 41% зменшилась частка інтернет-користувачів, які протягом тижня проводять в мережі до 5 годин для особистих, не пов’язаних з роботою цілей. В той самий час, на 10 п.п.  зросла частка тих, хто проводить онлайн більше 10 годин на тиждень, і сягнула 38%. Найчастіше українці відвідують інтернет для того, щоб скористатись електронною поштою і соціальними мережами. Якщо раніше в соціальних мережах в основному були представлені люди віком 20-39 років, то впродовж 2011 року ними активніше зацікавилось і старше населення. Збільшилась частка користувачів, які відвідують сайти соціальних мереж, серед вікових груп 40-49 та 50-59 років до 43% та 38% відповідно.

  • В той самий час активно зросла популярність телепрограм, відео та радіостанцій в інтернеті. Частка інтернет-користувачів, які переглядали відео або слухали радіо онлайн, в четвертому кварталі 2011 року склала 18%, що на 4 п.п. більше за показник 2010 року.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!