Норвакс

Літопис Галицький

«Сьогодні чиновники Івано-Франківська разом із міським головою Русланом Марцінківим розчистили площу перед “білим домом”… Мер з лопатою під час прибирання записав звернення до франківців і закликав брати приклад з посадовців. “Я думаю, це гарний приклад того, коли кожен може долучитися до прибирання міста Івано-Франківська, коли можна вийти, порозкидати сніг біля свого подвір’я, біля своєї хати, біля свого офісу, біля свого банку. Це показує, що ми є українці, що ми є ґазди свого міста”, – сказав Марцінків.

На оперативній нараді Марцінків дав доручення комунальникам розчистити зупинки і переходи. «…Сніг перестав падати – треба працювати», – доручив мер».

(https://kurs.if.ua, 18 грудня 2018 року)

У рік 7 526 [2018]. Звалилася того року на город галицький [неждана] біда снігопадова, позасипало неміряно усі улиці городські та двори боярські, всі [зупинки та переходи] якоюсь гидотою білою і раніше небаченою. І поки падав сей сніг окаянний, ніхто не міг [робити] нічого і не було кому [розгрібати], бо кожен рятувався від напасті сеї, аки від кари єгипетської, бігали луччі люди по хоромах своїх, пальми [з балконів] до хати заносили, помаранчі в пивниці мішками та ряднами накривали, на руки та ноги [босі] вельми здивовано хукали.

Та був тоді у білому-білому городі на білій-білій площі, [снігом] заваленій, у білих-білих хоромах лицар [свободний] Руслан-Марципан на прозвисько Мегалопата, добродійством та священнодійством своїм знаменитий. Діждавшись моменту, коли сніг перестав [падати],  почав же він ревно працювати головою [міським] і наказав видати лопати усім боярам галицьким, та вийшов сам у чисте поле засніжене перед [хоромами білими] і сказав народу своєму: «Не треба скігліті!».

Але спав ще народ, бо дуже рано [ще] було, і не почув гласу волаючого, і почали тоді бояри галицькі лопатами брязкати, дзенькати та шурхотіти, щоб народ [свій] зі сплячки збудити і приклад свій [по телевізору] показати. І розкидали сніг вони, аки ґазди города свого та слуги народу свого, і складалися кучугури придорожні у фігури [трипальцеві], і проступила на свободній од снігу землі спершу плитка тротуарна, а тоді словеса [на снігу] з’явилися: «Се мер мій улюблений, робіть, аки він, і його слухайте!».

І повалив тоді народ галицький, аки [сніг] недавній, на улиці городські, та пішли вони всі той сніг розкидати до банків своїх, лікарень та садочків [дитячих], і начистили цілі гори сніжні та на узбіччі позгортали. Бо ж наказав лицар свободний та [передбачливий] Руслан Марципан на прозвисько Голова Міста не вивозити снігу, бо [то на новий рік], щоб пенсіонерів катати у городі галицькому, аки на горі буковелівській, та послав [комунальників] галицьких чистити зупинки та переходи для гірськолижників чужоземних.

Але [знов] того року сніг почав падати, і знову можна було нічого не робити.

НОРВАКС

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!