Норвакс

Літопис Галицький

“У новому випуску історичної гри про Івано-Франківськ з’явиться персонаж теперішнього мера. “А вгадайте, чия фігурка з’явиться в новому випуску гри “Франківський пан”? Точно, моя. Сьогодні на прийомі юридичних осіб розробники гри презентували мені таке ноу-хау. А я не проти. Гра гарна, популяризує наше місто, історію, тому підтримую”, – відгукнувся Марцінків.

“Франківський пан” – унікальна монополія про історію та сучасність міста Івано-Франківська. Це проєкт з презентації та культурної популяризації міста. У грі було 8 персонажів. Нова версія вийде з дев’ятьма… Ціна – 750 грн”.

(kurs.if.ua, 13 жовтня 2019 року)

У рік 7 527 2019. Ходив того року конем гоноровим, аки [ферзь] головний по пасовиську, лицар свободний Руслан-Марципан на прозвисько Монополіст [Настільний] та збирав землі довкола города галицького разом із селами [усіма] приміськими та смердами їхніми, та челяддю і реманентом, і бюджетами всілякими. Бо простору [великого] потребував він для ігрищ своїх пластунських, забав рухливих, перегонів [виборчих] та інших походів хрестових та вельми тверезих.

Умів же сей муж і буквою Ге [без моста] через Бистрицю аж на Пасічну перестрибувати, і буквою Зю петляти, ухиляючись [вправно] від кавалків пам’яток історичних та архітектурних, ше не [до кінця] завалених у городі галицькому, і Ліфтом священним та кар’єрним на високості [політичні] возноситися, і з яблуком на голові рекорди світові встановлювати не гірше за князів столичних. Та куди би не йшов [Руслан-Марципан], всюди плитка тротуарна щедро за кошти городські стелилася [за ним], аки барвінок, бакси по асфальту в різні боки розліталися під [бризки чаю] та сирени есбеушні та ще всілякі інші золоті верби росли.

Був же вельми потужною фігурою та картою [козирною] в городі галицькому лицар свободний Руслан-Марципан на прозвисько Джокер, і не діялося без його [патронату] жодне дійство у дворах городських, жодна хода з хоругвами [не йшла] улицями, жоден цвяшок у хрест тверезості не забивався і жодна копійка попри кишеню [його] не пролітала.

Тож за діла свої славні був підхоплений він [живцем] із престолу свого каштелянового та на стіл ігровий посаджений, бо вельми помічний його [образ] був усюди, особливо на білбордах та хоругвах [виборчих] боярині Комуналки-Ксенії на прозвисько Франківська Пані, що до самого города стольного портретами лицаря [свободного] Руслана-Марципана собі шлях попрокладала.

І розігралися тоді сим образом [віртуальним] усі луччі люди в городі галицькому, гривень своїх не пожалівши, а коли ж набавилися, набулися та натішилися із лицарем [свободним] Русланом-Марципаном, то на кості його образ нетлінний наліпили та [козла] жертовного в доміно забивали, а в кінці за звичаєм старим в [дурня] підкидного його розіграли. Бо як казав творець притч Саломон, хто дурня валяти буде, той [дурнем] і поляже картою битою.

НОРВАКС

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!