Новий рік, старі борги: медикам Івано-Франківщини знову не платять зарплати

Сьогодні, 5 лютого, в Івано-Франківську розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Одним із питань, яке обговорили депутати, став стан виплати зарплат медикам Прикарпаття. Голова комісії Манолій Піцуряк розповів, що невиплати заробітної плати нікуди не поділися, і в 2019-й доводиться заходити із боргами.

“Маємо лише офіційну заборгованість у 8 мільйонів гривень. А ще, кажуть, є і неофіційна. В деяких районах людям місяцями не платять гроші через незабезпеченість, і це велика проблема. Взагалі в процесі цієї реформи часто голосно кричать про те, що збудували десь амбулаторію – але є важливі речі, про які вони чомусь мовчать”, – сказав Манолій Піцуряк.

Нагадаємо, В обласній раді розповіли про головні проблеми Івано-Франківщини

“Станом на 1 січня заборгованість по оплаті праці працівникам медичної галузі – 7.2 мільйони гривень. Найбільше боргують в Івано-Франківську – 5 мільйонів, далі йдуть Надвірнянський та Богородчанський райони. За 2018-й рік заборгованості в області вже немає”, – навела точніші цифри Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА.

Голова комісії на це відповів, що протягом всього 2018-го року це питання піднімалося на сесіях і комісіях, але виконавча влада не зробила нічого, щоб уникнути боргів.

“Обласна адміністрація та РДА мали повну і реальну можливість заплатити медикам, але чомусь цього не зробили. В розподілі коштів немає прозорості та пропорційності. Ті цифри, які подані департаментами, вже зафіксовані. І якщо якась лікарня нам скаже, що заборгованість у них все-таки є, то виявиться, що ви, пані Ірино, сказали неправду. Виконавча влада має вміти знаходити гроші, а не шукати відмовки – а головні лікарі районів і міст повинні регулярно звітувати про фінансову ситуацію. Ваша довідка не відповідає дійсності”, – заявив Манолій Піцуряк.

Він також доручив детально вивчити причини виникнення заборгованостей і розробити план заходів з уникнення такої ситуації в майбутньому.

Читайте також: У Франківську чиновники сперечались, через кого медики не отримують зарплату

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!