Новим директором НПП “Гуцульщина” став Юрій Стефурак

7 грудня відбулось засідання постійно діючої комісії для конкурсного відбору керівника національного природного парку “Гуцульщина”. Парк знаходиться на території Косівського району Івано-Франківської області.

Члени комісії проголосували за кандидатів. Петро Пліхтяк набрав 79 балів, Юрій Стефурак – 97, Богдан Марчук – 42 бали. Таким чином, Юрій Стефурак (нинішній заступник директора цього НПП з наукової роботи) переміг.

Контракт з новим директором наразі укладуть лише на рік – це буде свого роду випробувальний термін.

“Ми вас вітаємо. У вас є напрацювання, наукова робота, бажання розвивати парк. Бажаю вам допомогти собі, парку та Міністерству в реалізації тих завдань, які намітили”, – сказав голова комісії.

Нагадаємо, за посаду директора НПП “Гуцульщина” змагались Стефурак, Марчук та Пліхтяк.

Юрій Стефурак пропонував оптимізацію території та активну роботу над цим. Також кандидат запропонував зробити туристичну стежку “верхівками дерев” та запросити волонтерів. Юрій Стефурак сказав, що треба встановити законність всіх правових та земельних аспектів, що стосуються парку. Він зазначив, що є автором п’яти монографій та семидесяти посібників з лісової справи, а ще – що треба боротись з низьким статусом лісника.

У відповідь на запитання з залу про те, чи має він та його родичі стосунок до екс-директора НПП Пророчука, відповів ствердно. А на питання про спірні земельні ділянки в НПП, які йому належать (4 гектари), сказав, що землі передані в спадщину і не знаходяться на території ПЗФ – “з цим технічно все нормально”. За його словами, знищення парку незаконними рубками не було, все це “чорний піар”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!