Обласна рада прийняла бюджет Івано-Франківщини на 2020 рік

Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську відбувається засідання 33-ї сесії обласної ради.

Депутати розглянули бюджет Прикарпаття на 2020 рік. Доходи обласного бюджету в 2020 році повинні скласти 2,989 мільярда гривень, а видатки – 2,981 мільярда. Це на 5,3 мільярда гривень менше, ніж торік.

«Такі зміни розміру бюджету зумовлені тим, що у нас змінився процес фінансування. Зокрема, субвенцією з державного бюджету на надання пільг і субсидій населенню наступного року буде займатися безпосередньо Міністерство соціальної політики та наш профільний департамент. Сума цієї субвенції тепер не буде входити в бюджет області, тож це суттєві зміни», – сказала Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА.

Доходи Прикарпаття у 2020 році становитимуть 1,190 мільярда гривень. Це на 140 мільйонів більше, ніж торік, тож можна говорити про поступове зростання економіки краю. Адже основна частина цієї суми – 852 мільйони – це податок на доходи фізичних осіб. Приблизні підрахунки дають цифру в 15% росту доходів від дрібного підприємництва.

Ще 52 мільйони податку на прибуток заплатять великі підприємства. А 60 мільйонів становитиме рентна плата за користування надрами – це здебільшого нафта і газ, а також видобування піску, гравію та інших будматеріалів.

Депутати майже годину обговорювали бюджет і внесли до нього низку незначних поправок, після чого проголосували за кошторис Прикарпаття.

З проєктом бюджету можна ознайомитися за цим посиланням.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!