Об’єднання країни: у Франківську відзначили прийняття закону про мову

Сьогодні, 16 липня, в Івано-Франківську відзначили прийняття Закону про державну мову. Франківці провели акцію на Вічевому майдані.

Нещодавно, 25 квітня, Верховна Рада України проголосувала за законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. Тоді на пленарному засіданні Верховна Рада встигла завершити розгляд поправок до цього законопроекту і проголосувати за нього.

Введення його в дію відбувається поступово. Деякі норми діють одразу, деякі – за кілька місяців чи років.

“Тепер ми маємо якийсь інструмент до цієї постанови, я дуже дуже радий, тепер є підстава говорити, що українська мова є єдиною мовою. Я радий, що закон про мову набув чинності”, – розповів Остап Українець, письменник та учасник акції.

Інша учасниця події, Катерина Дудка, каже, що щаслива, що українська мова є єдиною державною мовою – адже це найперша ознака ідентифікації.

“Українська мова може стати силою для об’єднання цілої України. Мова – це вірші, книги і пісні”, – говорить Христина Лазавенко, активістка та організаторка акції.

Закон не поширюється на тему приватного спілкування та релігійних обрядів. Але люди, які надають публічні послуги громадянам, повинні будуть знати українську мову та використовувати її в роботі. Завданням цього закону є об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!