Сьогодні, 31 березня, відбуваються вибори Президента України.
У ДВК №260294, що у селі Кадобна, Калуського району, на 60 заяв виборців, які виявили бажання голосувати «на дому», видано одну довідку лікаря, повідомляють у ОПОРІ.
«Довідка видана жителям села Кадобна, Калуського району Івано-Франківської області про те, що вони по стану здоров’я не можуть самостійно прибути на виборчу дільницю. Списки виборців додаються», – йдеться у довідці, підписаній виконувачем обов’язків головного лікаря та ще двома лікарями Брошнів-Осадської міської лікарні.
У коментарі ОПОРІ заступник та секретар ДВК розповіли, що їм так порадили зробити в ОВК:
«Ми не самі це вирішили, ми спитали в ОВК, чи робити довідки кожному окремо, чи робити на загальний список. Нам куратор в ОВК сказав, що можна брати довідку на загальний список», – коментують вони.
Ігор Очкур, голова ОВК №85 (Калуш), зауважив у розмові з ОПОРОЮ, що він не знав про такі перемовини:
«Я не маю ніякої інформації з цього приводу. Я отримав інформацію лише станом на вчора на 16.00, що стільки виборців голосують на дому, і запитав, чому така велика кількість виборців, якщо в НСП-списку було в десять разів менше виборців. Мені голова дільничної комісії відповів, що довідки є», – розповів Ігор Очкур.
До НСП-списку включають осіб, які не здатні самостійно пересуватися.
Як запевняє голова ОВК №85, про те, що довідка виявилася одна на всіх, він дізнався вчора о 16.00, вже коли рішення про включення 60 осіб до списку виборців, які голосуватимуть за місцем перебування було прийняте.
«Формування цього списку суперечить ч. 5 ст. 77 Закону «Про вибори Президента України», яка каже, що виборець, який тимчасово не здатний пересуватись, самостійно, поштою або через інших осіб подає власноруч написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця має бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20.00 останньої п’ятниці перед днем голосування. У цій ситуації комісія мала отримати 60 заяв та 60 довідок окремо від кожного виборця», – пояснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.
Крім того, каже Богдан Морикіт, такі дії дільничної виборчої комісії викликають подив, адже законодавство чітко визначає, що члени дільничної комісії зобов’язані перевірити факт тимчасової недієздатності виборця, а одна довідка на 60 виборців ставить під сумнів, чи дійсно члени ДВК перевіряли нездатність виборців самостійно пересуватися.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень.
Нагадаємо, Члени ДВК на Коломийщині перешкоджали спостерігачці сфотографувати порушення
Читайте також: У Калуші журналіста не пускали на дільницю, а у Франківську невідомі дзвонять людям