Олексій Гончарук: що відомо про наймолодшого прем’єра в історії

  • Сьогодні, 29 серпня, під час першого пленарного засідання Верховна Рада проголосувала за призначення прем’єр-міністром України Олексія Гончарука. Його кандидатуру подав президент України Володимир Зеленський. Підтримали її  290 народних депутатів. Олексій Гончарук став наймолодшим прем’єром в історії України, пише ТСН.

    Що відомо про нового прем’єра

    Олексій Гончарук народився 7 липня 1984 року на Чернігівщині. Навчався у середній школі в невеликому місті Городня Чернігівської області. У 2001 році вступив до Інституту права імені Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП)та отримав ступінь магістра права.

    Після цього Гончарук закінчив Академію державного управління при Президентові України та отримав ступінь доктора філософії права (кандитата наук). Є доцентом кафедри фінансового та банківського права Інституту права імені Володимира Великого, де сам колись навчався.

    Завершивши навчання, працював у київській інвестиційній компанії “PRIOR-Invest”, де очолив інвестиційний відділ. Після активної діяльності в громадських організаціях “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам” та “Незалежний арбітражний суд” до яких входив від 2009 року, розпочав політичну діяльність.

    Спочатку 2014 року під час виборів до Верховної Ради був першим номером у списку партії “Сила людей”. Однак, з результатом 0,11% політсила не отримала жодного місця у парламенті. Після цього  працював позаштатним радником колишнього Міністра екології та природних ресурсів, а згодом радником Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

    В період від 2015 до 2019 року Гончарука призначили на посаду голови незалежного експертно-аналітичного центру Офіс ефективного регулювання (Діяльність центру спрямована на покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України).

    Робота в Офісі президента

    В Офісі президента розповіли, що Олексій Гончарук на посаді заступника керівника Офісу опікувався питаннями реалізації реформ, спрямованими на спрощення умов ведення бізнесу, покращення інвестиційного клімату, відкриття ринку землі.

    У Зеленського додали, що за сприяння та ініціативи Гончарука видали иа підписали низку указів:

    “Найбільш значущі серед них Укази щодо протидії рейдерству та контрабанді, впровадження нових підходів в інфраструктурі. Зокрема, стосовно будівництва та ремонту доріг, а також покращення доступу до Інтернету по всій країні”,  – зазначили на Банковій.

    Також там додали, що з його допомогою скасовано мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів. Після чого “нотаріуси можуть платити менше 1% від вартості нерухомості.” Із ключового був також скасований штраф у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми за порушення касової дисципліни.

    Пріоритети прем’єра Гончарука

    Під час свого виступу у Верховній Раді Олексій Гончарук назвав найбільшими проблемами України розбиту інфраструктуру, жахливий стан ЖКГ та війну на Сході країни, а вирішити їх можна за допомогою економічного зростання.

    “Перед новим урядом найважливіше завдання – економічне зростання, тому що всі проблеми, які я перелічив, вирішуються економічним зростанням. Нам потрібно рости. Рости не на 2-3%, а мінімум на 5-7%”, – сказав він.

    За словами Гончарука, ще однією бідою України є контрабанда.

    “Вона вбиває конкуренцію і не дає бізнесу нормально розвиватися. Це теж потрібно припинити, як це зробити, ми добре знаємо… Я розраховую на те, що до кінця року ми забудемо про контрабанду як про системне явище”, – запевнив Олексій Гончарук.

    Нагадаємо, партія “Слуга народу” отрималп майже 250 місць у Верховній Раді. Новим спікером у Раді дев’ятого скликання став Дмитро Разумков. Натомість в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун написала заяву на звільнення.

    Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!