Минулого тижня в Івано-Франківському прес-клубі обговорили скандальну забудову на території колишнього ДТСААФ, що біля міського озера.
Як запевнив керівник департаменту містобудування та архітектури ОДА Дмитро Нижник, в реєстрі ні архітектурно-планувальних завдань, які видавались до 2008 року, ні пізніше містобудівних умов та обмежень на ділянку за адресою Мазепи, 144, де сьогодні вирили котлован, не зареєстровано.
Заступник міського голови Олексій Кайда наголосив: «Якщо будівництво на місці котловану продовжиться, я особисто разом з депутатами та громадськими активістами буду валити паркан». Заступник мера закликав франківців не купувати квартири у скандальній забудові: «Звертаюся до жителів Івано-Франківська: не купуйте квартири в цих будовах, які примикають до приміщень ДТСААФУ – у тій 11-поверховій споруді і там, де під котлован будуються квартири. Ми докладемо максимум зусиль, щоб ці будівлі не були прийняті в експлуатацію. Щоб потім не вибудовувались черги з ошуканих людей під міською радою з проханнями вирішити їхні проблеми, бо їх «кинули». Нехай всі ці люди, які купили квартири в цьому незданому будинку, всі претензії висловлюють фірмі «Прикарпаття і К».
На ці слова замовник будівництва, керівник Івано-Франківської обласної організації Товариства сприяння обороні України, полковник Петро Никитюк схвально закивав головою. Мовляв, так, всі претензії до підрядника. Пізніше Никитюк заявив, що він подав позов до суду, який має визначити, законна чи незаконна забудова на місці котловану. «Якщо буде відповідне рішення суду, котлован зариємо і для дітей зробимо спортивний майданчик», – каже він. А що буде з тими, хто вже придбав квартири на місці котловану?
Петро Никитюк пояснив, що будувати будинок товариство змусила скрутна економічна ситуація: «Якщо раніше одна лише автомобільна школа, яка розміщувалась у будівлі ТСО, за рік готувала 500-600 водіїв для Збройних сил України, то з 2008 року припинилося державне замовлення і фінансування. Ми змушені були вишукувати можливості, щоб далі продовжувати існувати як громадська організація. Київ дав нам дозвіл на створення інвест-проекту на будівництво спортивно-готельного комплексу на території земельної ділянки, яка належить автомобільній школі. Рішення про будівництво ми приймали спільно з членами товариства. Згідно з державним актом, автошкола на правах постійного користування володіє ділянкою з 1998 року».
Незважаючи на скруту, полковник пересів на позашляховик BMW X 5. Присутні поцікавились у полковника, звідки така розкішна іномарка, якщо товариство заледве виживає. «Ми на нього не витратили ні копійки, а отримали в результаті інвест-проекту. Це не моя власність, я не маю права нею розпоряджатися», – прокоментував полковник.
Депутат міської ради Андріан Волгін, який активно захищає приозерні землі від незаконної забудови, зробив полковнику зауваження, мовляв, в умовах скрути їздити на іномарці недоцільно: «У вас в організації меблі і килими з Радянського Союзу, але є BMW X 5-ий. Цим ви поставили хрест на своїй військовій кар’єрі». Олексій Кайда додав: «Зараз готуються відповідні листи у вищі інстанції, у Міністерство оборони, бо ви вже засиділись на тому місці і трошки не справляєтесь».
Валерій Корсун, керівник клубу східних єдиноборств «Кано», який з 1994 року діє на базі ТСО, розповів, що Петро Никитюк постійно погрожує підняттям орендної плати для клубу, хоча йому не забезпечили ніяких умов. «Ми за кошти батьків і небайдужих до спорту двічі міняли дах, мусили самі вирити каналізацію і зробити свердловину на воду. Зараз це один з найкращих залів для дзюдо в Івано-Франківську, але жодної копійки від ТСО туди не було вкладено», – каже Корсун.
Олексій Кайда дорікнув полковнику, що замість того, щоб сприяти обороні та спорту, товариство в часі війни будує житлові будинки заради власної вигоди. «Ви мали б подякувати клубу за те, що вони платять комуналку, зробили там ремонт, провели воду і каналізацію. А ви погрожуєте їм підняттям орендної плати! Ви натуральний барига! І подайте на мене в суд за ці слова», – заявив Кайда.
Наталка ГОЛОМІДОВА