Опришківські забави: на Яремчанщині відкрили фестиваль “Баюракова бартка”

28-29 вересня у місті Яремче відбувається фестиваль «Баюракова бартка».

Захід присвячений вшануванню пам’яті про місцевого видатного опришка Василя Баюрака з присілку Дора, який був соратником Олекси Довбуша, а після його смерті став вантажком опришківського руху в Карпатах.

Програма фестивалю насичена та різноманітна. Сьогодні, 28 вересні, відбулося урочисте відкриття дійства. Святковий концерт розпочався із музичних виступів етноколективів Яремчанщини.

Також серед заходів фестивалю заплановані опришківські спортивні забави та показ театральної вистави «Оле». Захід супроводжується традиційними ярмарками, на яких, зокрема, можна поласувати медом чи придбати вироби ручної роботи.

Фестиваль проводять у Яремчі вперше, але організатори сподіваюся, що не востаннє і з кожним наступним роком він збиратиме все більше гостей.

Варто зазначити, що проєкт отримав часткове державне фінансування завдяки перемозі в урядовому конкурсі «Малі міста – великі враження».

Нагадаємо, нещодавно свою ініціативу завдяки цьому конкурсу реалізували в Надвірній, провівши на територї Пнівського замку фестиваль «ДженджурФист».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!