Пам’ять про Першу Світову: делегація з Хорватії відвідала Прикарпаття

У рамках проекту «Хорватські воїни – Україна» Прикарпаття відвідала перша наукова громадянська делегація з Республіки Хорватія з метою вшанування хорватських воїнів, котрі загинули під час Першої світової війни на території України та ознайомлення з економічним, інвестиційним і туристичним потенціалом Івано-Франківщини, започаткування дружніх, взаємовигідних відносин.

Під час перебування на Прикарпатті вчені, науковці та дослідники з Республіки Хорватія зустрілися з начальником управління культури, національностей та релігій ОДА Володимиром Федораком, Почесним консулом Західного регіону Республіки Хорватія Віталієм Запухляком та представником Івано-Франківської міської ради.

Вітаючи гостей, Володимир Федорак висловив сподівання, що ця зустріч стане ще одним кроком  у поглибленні дружби та співпраці між українським та хорватським народами.

«Нас об`єднує понад тисяча років історії. Дуже важливо пам`ятати свої традиції та культуру. Саме проект «Хорватські воїни – Україна» є дуже важливий для нас, адже той, хто пам`ятає своїх героїв полеглих за національну ідею, вартує великої поваги і шани», – сказав Володимир Федорак.

Зі свого боку, представники делегації висловили підтримку Україні на її європейському шляху та побажали миру. Вони зазначили, що ми всі повинні не забувати тих, хто постраждав у війнах та підтримувати мир на землі.

Зазначимо, що на Івано-Франківщині у селі Глибівка  Богородчанського району збережено єдиний у світі цвинтар, де поховані хорватські вояки – учасники Першої світової війни.

Нагадаємо, У Франківську створили карту боїв і солдатських цвинтарів Першої Світової

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!