Паркування по-новому

  • Нещодавно в центральній частині Івано-Франківська на вулиці Старозамковій (поблизу базару «П’ятачок», що належить ТОВ «Траян») було встановлено нову паркувальну систему. Вона складається з кабінки для паркувальника і шлагбаума, який розділяє вулицю Шпитальну з центром міста.

    Начальник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак розповів, що нещодавнім рішенням виконкому затверджено створення першої паркувальної зони в Івано-Франківську. Роботу над цим розпочав ще департамент комунального господарства, а продовжило управління транспорту, яке вже уклало договір на виконання робіт першої паркувальної зони. Зараз фірма, яка зробила пропозицію набагато нижчу від кошторисної вартості, займається облаштуванням паркувальної зони. Однак називати цю фірму він чомусь не захотів.

    Ціна питання

    Начальник управління транспорту наголосив, що за попередніми підрахунками паркувальна зона мала обійтися місту орієнтовно у 1 млн. 400 тис. грн. Натомість вдалося витратити тільки близько 1 млн. 100 тис. грн, що дало змогу місту суттєво зекономити.

    «Старались, щоб і якість була хороша, і кошти збережені. Бо питання стосується і встановлення паркувальних автоматів (а це зараз недешеве обладнання), і встановлення стовпчиків. Ну, і щоб гарний вигляд був в центральній частині міста», – акцентував Ганчак.

    Чиновник розповідає, що оскільки практика встановлення паркоматів для міста є новою, і населення не одразу зрозуміє їхню роботу, то спеціально обладнали кабінку для оператора паркувальної зони. Оператор-паркувальник буде здійснювати інформаційно-регулюючу функцію – зможе підказати мешканцям, як працює цей механізм, проконсультує, як розрахуватися за паркування, отримати чек, заїхати чи виїхати з паркувальної зони. Також він матиме касовий апарат на випадок збою автоматизованої системи.

    На паркувальника також лягає функція охорони території, бо можливі випадки вандалізму. Надалі ж на цій території паралельно буде працювати і охорона.

    Ганчак зауважує, що у цій паркувальній зоні планується встановлення двох паркоматів, один з яких розташують позаду ратуші, а другий – на вулиці Старозамковій. Вони будуть незначних розмірів і не псуватимуть вигляд історико-культурної частини міста.

    «Такий стан речей дозволить зекономити бюджетні кошти, оскільки паркомати є досить дорогими. Цих систем буде достатньо для обслуговування потоку транспортних засобів в цій частині міста, – вважає Ганчак. – Якщо буде потреба, кількість паркувальних систем збільшуватиметься. Зона орієнтовно налічуватиме 100 паркувальних місць».

    Паркувальна зона буде охоплена вулицями Старозамковою, Шпитальною, Ринковою, яка далі зв’язується з вулицями Галицькою і Дністровською. Заплановане встановлення стовпчиків і на площі Шептицького.

    Олег Ганчак також повідомив, що міськрада встановила тариф за годину паркування у центральній частині міста у розмірі 50 грн., а вартість добового  абонемента – 250 грн. Однак, скоріше за все, тарифи переглядатимуть, зважаючи на досвід Львова, де перша година паркування у центрі коштує 20 грн., а наступні – по 10. Загалом, як наголошує начальник транспортного управління, це питання дискусійне і потребує детального обговорення.

    Також він зауважує, що стосовно паркувальної зони виникає багато питань, але управління намагається вирішувати їх в комплексі і врегулювати в нормальному режимі. «Так, виникло питання балансоутримувача, якому ми будемо передавати цей об’єкт, оскільки управління транспорту не має таких повноважень і можливостей. Не погоджена також і остаточна дата початку функціонування паркувальної зони», – зазначає чиновник.

     13236125_999390513472456_350325325_n

    Конкурсний відбір

    Невдовзі в Івано-Франківську розпочнуть облаштовувати ще дві паркувальні зони з паркоматами. У зв’язку з цим 13 травня відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта-рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради «Порядок проведення конкурсу з визначення операторів паркування в місті Івано-Франківськ». Основною темою обговорення були умови встановлення паркоматів (яких наразі буде два), стовпчиків, шлагбаумів і організації паркувальної зони у центрі Івано-Франківська.

    Очільник міського управління транспорту і зв’язку поінформував охочих взяти участь у конкурсі на облаштування паркувальної зони про те, що конкурс включає три лоти на три паркувальні ділянки. Першу з них облаштовуватиме місто, а інші дві – підприємці. Проте після конкурсу той підприємець, який виграє у першій паркувальній зоні, має повернути місту інвестовані у неї 1 млн. 189 тис. грн. Конкурс на облаштування цих паркувальних зон буде оголошений після прийняття відповідного рішення виконкомом Івано-Франківської міськради.

    Однак підприємців обурило те, що всі, хто бажає взяти участь у конкурсі, мають зробити внесок у розмірі 9 тис. грн, який не повертається. Після дискусій Олег Ганчак запевнив, що внесок буде зменшено до 1 тис. грн. Проте платна участь у цьому конкурсі виглядає трохи дивною, бо, наприклад, участь у конкурсах на перевезення пасажирів є безкоштовною. Крім того, об’єднання великої кількості паркувальних місць лише у три зони позбавляє дрібних підприємців можливості облаштовувати такі величезні парковки. А якби лотів було більше, то вони б охоплювали менше вулиць і їх могли б облаштувати і дрібні підприємці. Та й не кожен дрібний підприємець погодиться викинути 9 тис. (чи бодай тисячу) грн. тільки для того, щоб взяти участь у конкурсі.

    Згідно з порядком проведення конкурсу з визначення операторів паркування в місті Івано-Франківську, 27 тис. грн. потрібно на різноманітні статті витрат. Так, на підготовку та організацію проведення конкурсу (витрати на канцелярські товари, бланки тощо) – 5 тис. грн., підготовку інформаційних матеріалів для членів конкурсного комітету – 2 тис. грн., технічне забезпечення конкурсу (придбання оргтехніки: комп’ютер (системний блок, монітор та комплектуючі), принтер лазерний) – 15 тис. грн., виготовлення паспортів паркувальних зон – 3 тис. грн, доведення результатів конкурсу до відома учасників – 2 тис. грн.

    Деякі статті витрат не цілком зрозумілі. Незрозуміло, наприклад, навіщо для проведення конкурсу купувати новий комп’ютер та принтер. Невже в управлінні транспорту та зв’язку немає комп’ютера, яким можна було б деякий час покористуватись? І що буде з оргтехнікою після проведення конкурсу? Виникає також питання, чому на доведення результатів конкурсу до відома учасників передбачено аж 2 тис. грн.

    13233485_999390453472462_1252852879_n

    У порядку проведення конкурсу з визначення операторів паркування вказано, що майданчики для паркування повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менше одного автомата на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги «Мобільне паркування». Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів. Крім того, паркувальні зони повинні мати систему відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їхній території і табло зі змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування, яке розташовується на в’їзді. При цьому відеоінформація повинна зберігатися не менше місяця.

    Перелік майданчиків для паркування та паркувальних зон, щодо яких проводиться конкурс з визначення оператора

    Лот №1

    Адреса майданчика (зони) Кількість паркомісць загальна площа, кв.м
    І паркувальна зона:    
    Площа Ринок 5 100
    Площа Ринок 17 218,4
    вул. Галицька (від вул.Новгородська до ресторану «Фран·Ко») 20 385
    вул. Базарна – Старозамкова 26 323

    Лот 2

    Адреса майданчика (зони) Кількість паркомісць загальна площа, кв.м
    вул. Грушевського (біля Ощадного банку) 17 220,4
    вул. Грушевського (біля стоматкорпусу) 27 343,2
    вул. Грушевського, 1 7 124
    вул. Вагилевича 12 228,4
    вул. Незалежності 14 164
    вул. Незалежності (банк Аваль) 21 262,2
    вул. Січових Стрільців 20 256
    вул. Дністровська 38 474
    вул. Шевченка, 1 14 170
    вул. Галицька (від Будинку побуту до вул. Військових Ветеранів) 13 248
    вул. Галицька (Кафедральний собор Святого Воскресіння – ПлюсБанк)  

    22

     

    279,7

    вул. Галицька (навпроти магазину «Галичанка») 8 154
    вул. Військових Ветеранів 10 186
    вул. Дністровська 40 504

    Лот 3

    Адреса майданчика (зони) Кількість паркомісць загальна площа, кв.м
    вул. Міцкевича 13 160,5
    вул. Лесі Українки 20 257
    вул. Сотника Мартинця 6 111
    вул. Привокзальна, 1 23 483
    вул. Шопена 16 255
    площа Привокзальна 23 292
    вул. Новгородська (навпроти промислового ринку) 33 411,6
    вул. Новгородська (навпроти пивзаводу) 25 315
    вул. Низова 7 124
    вул. Тичини 51 642,6
    вул. Північний Бульвар 16 300

     

    Наталія КОЗАК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!