Першу леді України зустріли в Коломиї з віршами і танцями

Сьогодні, 1 березня, на Прикарпаття завітала перша леді України Марина Порошенко. У Коломиї вона ознайомилась із діяльністю спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5, оглянула медіатеку та ресурсну кімнату, яку створили в рамках всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Це кімната для дітей з особливими освітніми потребами. Вона створена для релаксації, якщо така дитинка засмучена чи в поганому настрої, асистент може займатися з нею тут. На сьогодні в Коломиї в інклюзивних класах навчається близько 20 дітей», – Людмила Михайлова, директор Інклюзивно-ресурсного центру в Коломиї.

Наталія Олексюк, асистент вчителя додала, що кімната поділяється на чотири зони, де діти можуть і працювати, і вчитися, і відпочивати. «Здебільшого дітки радіють часу в цій кімнаті, адже на уроках з класом вони часто втомлюються»,-пояснює асистент.

До слова, дружину Порошенка у коломийській школі зустрічали привітанням на чотирьох мовах та танцями школярів просто у шкільному коридорі .

«Даруємо вам книгу на згадку про Коломию, а як будете мати час зверніть увагу на сторінку 108, там наш танцювальний колектив і я в першому ряду», – сказала одна зі школярок четвертого класу першій леді.

Марина Порошенко завітала на відкритий урок школярів у медіатеку – сучасну мультимедійну бібліотеку. Вона поспілкувалась з учнями та розповіла, що такі кабінети планують розмістити в усіх школах України.

«Івано-Франківська область активно включилася в провадження інклюзивної освіти. Нам є куди рухатися, бо потрібно зробити для таких дітей у навчальних закладах все необхідне, проблему потрібно розглядати протягом усього життя особливої дитини, щоб вона могла знайти професію, обслуговувати себе і бути членом суспільства», – зазначила Марина Порошенко.

На фінал поїздки Марина Порошенко завітала на відкриття Всеукраїнського фестивалю народної хореграфії «Покутські витоки» та переглянула виставу «Франко у наших душах».

Вступне слово на відкритті фестивалю промовив міністр культури України:

«Ми живемо в дуже випробувальний час, час фейку. Мій батько не міг повірити, що визнають українську армію, що будуть квоти для української музики. Я не роблю політичного спічу, я звертаюся до вас, як до родини – ми маємо вистояти і йти українським шляхом», – сказав Євген Нищук.

Нагадаємо:  Всі діти мають навчатися в рівних умовах, – Марина Порошенко

 

 

Медіатека:

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!