Сьогодні, 15 січня, розпочалась третя сесія Івано-Франківської обласної ради.
Після бурхливих обговорень, які стосувалися утворення комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, депутати перейшли до прийняття змін до бюджету.
Так, директор департаменту ОДА Галина Карп повідомила, що загальний ресурс обласного бюджету зросте на 20%. Це зумовлене міжбюджетними трансферами з державного бюджету.
Загалом обсяг доходів у порівнянні з тією редакцією бюджету, яку прийняли 25 грудня, зменшиться на 40, 1 млн грн (без трансфертів).
При цьому враховано й зміни мінімальної заробітної плати, яка буде зростати цього року двічі і в кінцевому результаті становитиме 1550 гривень.
Крім цього, передбачено і збільшення видатків на охорону здоров’я на 3 млн грн, на пільгове молодіжне кредитування для будівництва житла – на 2 млн грн, а також на встановлення електронної системи голосування – 1, 5 млн.
Так, на 2016 рік рік визначено:
– доходи обласного бюджету в сумі 5 256 110,1 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду обласного бюджету – 5 117 616,4 тис. гривень, доходи спеціального фонду обласного бюджету – 138 493,7 тис. гривень, у тому числі бюджету розвитку – 3 000,0 тис. гривень;
– видатки обласного бюджету в сумі 5 250 050,1 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду обласного бюджету – 5 021 714,1 тис. гривень, видатки спеціального фонду обласного бюджету – 228 336,0 тис. гривень;
– повернення кредитів до спеціального фонду обласного бюджету в сумі 2 025,0 тис. гривень згідно з додатком 5 до цього рішення;
– надання кредитів з обласного бюджету в сумі 8 085,0 тис. гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду обласного бюджету – 6040,0 тис. гривень та надання кредитів із спеціального фонду обласного бюджету – 2 045,0 тис. гривень згідно з додатком 5 до цього рішення;
– профіцит загального фонду обласного бюджету в сумі 89 862,3 тис. гривень та дефіцит спеціального фонду обласного бюджету – 89 862,3 тис. гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.
Манолій Піцуряк висловився стосовно того, щоб щотижнево після оплати товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти оприлюднювати на офіційних інтернет-сторінках інформацію про постачальника із зазначенням ціни за одиницю товару та вартості робіт і послуг. Він попросив, щоб це ще трохи відтермінувати для того, щоб була розроблена методологія, щоб статистика мала єдиний зразок.
Однак голова “бюджетної” комісії Микола Палійчук повідомив, що вже один раз відтерміновували це.
“Не важлива форма і зміст. Ви, як розпорядники коштів, вимагайте від постачальника накладну, щоб знати по чому організація від великої до маленької купляє хліб, масло, олію. Жителі області мають це знати. В кого будуть проблеми з цим, то звертайтесь до мене”, – сказав він.
Також він запропонував, щоб ті організації, які не мають сканера, давали копії накладних і їх будуть викладати на сайті.
Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук попросив депутатів підтримати зміни до бюджету.
“Так, дійсно склалась дуже складна ситуацію, Верховна Рада проголосувала за те, що гроші з екологічних податків спрямовуються виключно до спецфонду. Це загрожує функціонуванню всієї області, але я б просив вас підтримати зміни до обласного бдждету. В іншому випадку у нас є загроза не виплатити 1 лютого зарплату працівникам вищих технічних училищ, а студенти залишаться без стипендії”, – підсумував він.
Депутат Верховної Ради Юрій Дерев’янко повідомив, що перший раз з державного бюджету влада делегує повноваження на місця і не підкріплює це грошима.
“В нас є поганий і дуже поганий варіант. Дуже поганий – коли ми не будемо нічого робити. Поганий – внести зміни до бюджету. Нам треба між двома поганими вибрати менш погане. Я не думаю, що це питання є політичним. Це питання області. Одним з найкращих варіантів було б отримання дотацій у розмірі 116 мільйонів гривень”, – наголосив Дерев’янко.
Зрештою, після бурхливих обговорень, з 79 депутатів проголосували за зміни до бюджету, один – утримався.