Податок на нерухомість: кому та скільки платити

З 1 липня в Україні введений новий податок на нерухомість. Для когось ця подія стала хорошою новиною, а дехто отримав додаткові платіжки.

Аналітичний центр «Благо» дослідив, які зміни нововведення принесли у житлову нерухомість.

Ставка податку на житло

Розмір ставки по Україні коливається від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м нерухомості. Встановлюють його міські, сільські, селищні ради або ради об’єднаних територіальних громад. Для власників житлової нерухомості в Івано-Франківську ставка становить 0,5%.

Хто платить і скільки

Як і раніше, податок сплачують фізичні та юридичні особи, що є власниками об’єктів нерухомості. Для фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості, збережено «пільгові» метри, що не оподатковуються:

для квартир – 60 кв.м.;

для житлових будинків – 120 кв.м.;

для різних типів житлової нерухомості – 180 кв.м.

Сплачують податок ті, у кого є так звані «зайві» квадратні метри. Вирахувати понаднормову площу можна за такою схемою: від загальної площі житлової нерухомості віднімається «пільгова» площа та множиться на ставку податку у відповідному населеному пункті.

Виходячи з цього, найбільш вигідними зараз для франківців залишаються малогабаритні компактні квартири, які не мають понаднормових квадратних метрів житла.

Купити квартиру в Івано-Франківську,  площа якої не перевищує 60 кв. м., зараз можна у новому районі “Manhattan”.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!