Внаслідок сутичок під Радою поліція доправила до відділків більше сотні людей, повідомили в МВС. Згідно з повідомленням, вони чинили спротив силовикам.
Передають також, що у наметовому таборі знайшли дев’ять гранат РГД-5, запали, “коктейлі Молотова” та п’ять димових мін, передає ВВС.
Правоохоронці стверджують, що проводять на вулиці Грушевського біля парламенту слідчі дії.
Коли вони намагалися забезпечити доступ до містечка, протестувальники “вчинили непокору законним вимогам” – у лікарні опинилися четверо поліцейських.
На відео з місця події видно, що у таборі запалили шини.
Водночас на сторінці руху “Визволення” у Facebook ситуацію описали так: “Близько тисячі спецпризначенців та нацгвардійців атакували табір на Грушевського”.
Там публікують фото із закривавленими людьми, але про точну кількість постраждалих серед протестувальників не повідомляють.
Учасники протесту вважають, що поліція прийшла, аби знищити їхній табір.
“Незважаючи на те, що вчора ми самостійно демонтували частину наметів із Маріїнського парку у зв’язку із проголосованим у першому читанні законопроектом про Антикорупційний суд, влада все одно вирішила діяти силою”, – заявили представники “Визволення”.
У соцмережах лунають заклики до киян – приходити до табору і “захистити його від спецпризначенців”.
Про те, що табір взяли штурмом, також заявив Семен Семенченко.
“Ніякого знесення, ніякого штурму. З самого ранку поліція проводила законні слідчі дії”, – сказав у коментарі телеканалу “112 Україна” речник МВС Артем Шевченко.
За його словами, силовики прийшли до будівлі парламенту згідно з ухвалою суду – проводити слідчі дії “у рамках розслідування декількох кримінальних проваджень”.
Одне з них стосується сутичок, що сталися 27 лютого і завершилися травмами кількох поліцейських, інше – подій під МЦКП у Києві.
Внаслідок сутичок у суботу також почали кримінальне провадження – за статтею про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу.
За словами керівника секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдана Крикливенка, триває демонтаж та прибирання табору силами громадської організації “Чисте місто”.
- Саакашвілі, корупція та інші топ-скандали 2017 року
- Штурм Жовтневого: Саакашвілі відхрещується, Захід засудив
Наметовий табір під стінами Ради виник після великого протесту у жовтні, проте згодом більша частина активістів відмежувалася від нього.
Раніше цього тижня – після сутички з поліцією – відмежувалася і партія Міхеіла Саакашвілі “Рух нових сил”, яка раніше брала активну участь у протестах.
Станом на суботу у таборі перебували кілька десятків активістів.