Польщу та Ізраїль обурило відкриття пам’ятника Роману Шухевичу в Івано-Франківську

Посли Польщі та Ізраїлю в Україні обурились відкриттям пам’ятника командувачу УПА Роману Шухевичу в Івано-Франківську.

В оприлюдненому у понеділок, 3 червня, листі посол Польщі Бартош Ціхоцький та посол Ізраїлю Джоель Ліон висловлюють протест відкриттю пам’ятника Шухевичу, яке відбулось у Івано-Франківську 23 травня і в якому взяв участь міський голова Руслан Марцінків, пише “Захід.нет”.

«У вашій промові під час церемонії [відкриття пам’ятника] ви заявили, що “Роман Шухевич був великою і видатною особистістю” і заохочували присутніх школярів насолодитися виглядом золотої статуї. Цим листом ми засвідчуємо незгоду з вашим рішенням і прагнемо нагадати дітям Івано-Франківська, їхнім батькам, дідусям і бабусям про те, що Роман Шухевич був особисто відповідальним за вбивство десятків тисяч людей шляхом розстрілів, підпалів, тортур та інших нелюдських методів лише тому, що ці люди молилися Богові польською чи на мові іврит», – йдеться у листі послів, який оприлюднили у Twitter посольства Польщі в Україні.

«Вцілілі від різанини, у яких Роман Шухевич відігравав головну роль, все ще, живуть в Україні, Польщі і Ізраїлі. І багато з них були врятовані своїми героїчними українськими сусідами. Ми впевнені, що студентів українських шкіл треба заохочувати до вивчення своєї історії. Ми готові сприяти їхнім подорожам, щоб допомогти їм відкрити правдиву історію польсько-єврейсько-української спадщини», – наголошують Бартош Ціхоцький та Джоель Ліон.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що лист послів повторює тези російської пропаганди.

«Між Польщею та Ізраїлем жорсткі дискусії про минуле. В Україні ж посли обох країн знайшли спільну мову. Хоча правильніше буде сказати “общій язик”, і звісно, він “русскій”. Лист англійською, але суть його – російська. Зміст – повторення тез російської пропаганди проти УПА», – заявив В’ятрович у своєму Twitter.

Відкриття пам’ятника Роману Шухевичу відбулось 23 травня біля школи-гімназії №2. Вартість пам’ятника – 550 тис. грн. У відкритті взяли участь міська влада, представники духовенства, діти, а також лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!