Пообіцяв допомогу: Руслан Марцінків відвідав місця проживання ромів у Франківську (фото)

Учора, 28 квітня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та депутат Ужгородської міської ради Мирослав Горват відвідали місця проживання ромів у місті. 

Вони навідались у квартири та житлові будинки, які орендують роми, а також соціальні заклади міста, де ті перебувають на обліку та проживають у соціальних кімнатах, інформує Закарпаття онлайн. 

Ще одне місце компактного поселення ромів, до якого пішли Марцінків та Горват – лісовий масив у одному з мікрорайонів міста. Там вони живуть впродовж останніх двадцяти років.

Більшість ромських родин займаються тимчасовими підробітками.

Як повідомив Мирослав Горват, міський голова Івано-Франківська сказав, що допомагає і  готовий всіляко сприяти ромським родинам соціалізуватися, влаштовувати дітей до школи. Також соціальні заклади готові до надання різного роду допомоги для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Мер Івано-Франківська переконує, він відкритий до подальшого діалогу та спільної роботи з циганською громадою, яка проживає в місті. Зокрема, він пообіцяв допомогти у забезпеченні харчуванням та одягом, сприяти у наданні правової  та медичної допомоги. Також погодився, що усі наявні проблеми потрібно вирішувати не радикальними заходами.

“Дуже важливим моментом було особисте спілкування з Русланом Марцінківим, соціальними працівниками та власне ромами. Найголовніше, що обидві сторони конфлікту напрацювали спільні позиції щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з проживанням представників циганської народності в Івано-Франківську”, – каже Мирослав Горват. 

Депутат зазначив, що має постійний зв’язок як з міським головою, так і тамтешніми ромами. На його думку, держава повинна комплексно підійти до розв’язання найболючіших проблем циганських громад, і насамперед – соціально незахищених груп в середовищі ромів.

Нагадаємо, днями міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності з міста в Закарпатську область.

Дії мера вже прокоментувала Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, яка опікуються захистом прав ромської меншини в України, а також Посольство Сполучених Штатів. 

Згодом Арсен Аваков повідомив, що за фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську Нацполіція розпочала кримінальне провадження за ст. 161 ККУ. А у франківській поліції кажуть, що не просили у Марцінківа автобус для ромів. 

28 квітня міського голову викликали до поліції на допит. Однак його довелося перенести, оскільки адвокат Руслана Марцінківа не зміг прийти. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!