Порівняння комунальних тарифів: США та Україна

Українці вже звикли до постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, однак поточний опалювальний період став шоковим для багатьох наших співвітчизників: останнє підвищення цін на газ і тепло було занадто радикальним. Трохи пом’якшити удар по найменш забезпеченим верствам населення допомогли субсидії і «теплі кредити». Однак чи справедливі ті тарифи на ЖКП, які платять українці?

«Слово і Діло» спробували з’ясувати це, порівнювати ціни на тарифи в США і Україні.

Відразу відзначимо, що, на відміну від Києва, де мінімальна заробітна плата становить 3,2 тис. гривень, у Вашингтоні вона еквівалентна майже 54,7 тис. гривень.

 Середньостатистичний житель американської столиці платить за електроенергію приблизно 567 грн, киянин – 194.

В середньому по США цей показник дещо нижчий – 526 грн в еквіваленті, при тому, що там тариф діє на території штату або округу, і НЕ залежить від кількості спожитої електроенергії, тоді як в Україні діє більш гнучка тарифна сітка.

30570-1_uk_normal-780x780

За використання побутового газу в Вашингтоні щомісяця платять суму, що в перерахунку на українську валюту складає 270 грн, в середньому по США – 190, а ось в Києві – приблизно 96 грн (з розрахунку споживання 14 куб. М. В місяць на одну людину) .

Холодна вода американцям обходиться всього в півтора рази дорожче, ніж киянам, а індивідуальне опалення – в три рази дешевше, ніж в українській столиці.

Нагадаємо, У Франківську СТЕК з погрозами нараховує кошти за не надану послугу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!