Сьогодні, 25 лютого, в Івано-Франківську презентували результати соціологічного дослідження “Туристи та екскурсанти Івано-Франківської області – 2018”.
Соціологи з Прикарпатського національного університету дослідили інтереси туристів, проаналізували час їх перебування на Івано-Франківщині та об’єкти, які цікавлять гостей області.
“Туристична індустрія йде вперед, і кількість відвідувачів регіону зростає. Нещодавно говорили про цифри в 1.6 мільйона туристів – а зараз, у 2018-му, це вже 2.2 мільйони. Це дослідження покаже нам, в яких сферах є прогрес, а де треба посилювати роботу”, – розповіла Марія Савка, перша заступниця голови Івано-Франківської ОДА.
Крім зростання самої кількості туристів, збільшився і туристичний збір – в чотири рази за чотири роки. В 2018-му сума зібраного туристичного збору склала 3.7 мільйона гривень. Центром туризму в нашому регіоні соціологи назвали Яремчанщину. Вони також відмітили такі об’єкти, як Дністровський каньон, Верховинщину, духовні пам’ятки Галича.
Проректор ПНУ з наукової роботи Андрій Загороднюк зазначив, що найбільше іноземних туристів до нас приїжджає з Польщі, а ще неочікувано багато – зі Сполучених Штатів.
“Турист очікує побачити наші традиції, культуру, природу, хоче спробувати місцеву кухню або зайнятися гірськими видами спорту. І такі можливості цьому туристу треба надати”, – додав Андрій Загороднюк.
49% відвідувачів Прикарпаття – молодь у віці від 18 до 35 років. А 55% людей подорожують Івано-Франківщиною парами, причому 63% з них – одружені. 39% опитаних повідомили, що їх цікавить культурно-пізнавальний туризм, а ще 34% – гірський та гірськолижний. Переважно вони перебувають в регіоні протягом 3-4 днів. Середньодобова витрата грошей українського туриста склала 1260 гривень, іноземного – 2200. Більшість туристів проживає в готелях (52%) та в садибах (26%).
Соціологи опитали 1200 людей – як туристів, так і екскурсантів. Похибка в дослідженні не перевищує 2.9%.
Уляна САВКА