Сьогодні, 25 липня, в Івано-Франківську провели круглий стіл, присвячений реформам законодавства у сфері ветеранських справ.
За словами активістів з ГО «Юридична Сотня», в Україні є потреба вдосконалити законодавство щодо статусу ветерана, а також реформувати систему державної підтримки ветеранів.
“Досить багато категорій людей, які не брали участь у бойових діях, мають статус ветерана. Це пов’язано із застарілим законодавством – там є люди, що не мають відношення до військової служби взагалі. Втім, це питання дискусійне, адже закон не повинен мати зворотньої дії”, – розповіла Вікторія Лавренюк, юристка ГО «Юридична Сотня».
Вона додала, що зараз в Україні для ветеранів номінально є понад 60 пільг, але насправді вони слабо реалізовані. На думку юристки, цю систему було б доцільніше змінити в сторону скорочення кількості пільг – але при цьому зробити їх такими, щоб вони справді полегшували життя військових.
“У нас зараз працює Міністерство у справах ветеранів. А питання змін у законодавстві стоїть так само гостро. Ми б хотіли чіткого пояснення – які пільги передбачено в бюджеті України, а які з них треба приймати на рівні областей та міст”, – сказав Володимир Веркалець, головний спеціаліст Міністерства у справах ветеранів.
Андрій Козінчук, учасник бойових дій та військовий психолог, додав, що наразі насправді діють лише три пільги для ветеранів. Це пільговий проїзд у транспорті, пільгова оплата комунальних послуг, а також похоронів.
“Закони не діють. Деякі з них писалися у 1946 році, там є такі категорії, як фронтові музиканти Другої Світової, жителі міста Севастополь, і так далі. Все це треба змінювати – і саме це ми збираємося зробити. Бо міняти закони про ветеранів без ветеранів не можна”, – пояснив Андрій Козінчук.
Читайте також: Золоті гори не обіцяємо: до Франківська приїхала міністр у справах ветеранів