«Поєднання минулого та сучасного»: У Франківську розповіли, чим дивуватиме фестиваль «Via Carpatia»

З 14 по 16 червня на Верховинщині відбуватиметься фестиваль «Via Carpatia 2019». Його влаштовують вдруге, щоб  відновити традиції Гуцульщини та привернути увагу до високогірних районів.

Вхід на всі заходи буде  вільний.  Про це організатори розповіли сьогодні, 12 червня, під час пресконференції.

Фестиваль цьогоріч буде унікальним, кажуть організатори. Адже відбуватиметься наукова конференція «Коло Вінценза», яка триватиме два дні. Після її завершення буде вручено премію ім. Станіслава Вінценза.

«Це можливість показати нашу автентику, звичаї та традиції. Це поєднання минулого та сучасного, єднання двох культур. Фестиваль чудово впливає на розвиток інфраструктури. Майбутнє цього краю за туризмом», – каже голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Перший день, 14 червня, найменували днем театру. Цього дня виступатимуть колективи Гуцульщини, а також покажуть мюзикл «Гуцулка Ксеня», режисером якого є народний артист України Ростислав Держипільський.

Другий день – день поезії. 15 червня Іван Малкович виступить з проєктом «Антологія поезії ХХ ст. Від Тичини до Жадана». Крім того, франківський письменник Юрій Андрухович представить свій музичний проєкт «Літографії», який присвячений старому Станиславову з його історіями й легендами.

Цього дня відбудеться й проєкт Соломії Чубай «Чубай. Україна. Любов», який присвячений батьку – відомому поетові Грицьку Чубаю.

«Це проєкт про те, як любов, поезія і музика роблять нас та цей світ кращими. Українська поезія звучить, наче пісня, й чудово лягає на музику. Завершить презентацію Тарас Чубай з гуртом «Плач Єремії». Місія цього проєкту – популяризувати сучасну українську культуру через одну з ключових її постатей», – розповідає франківський письменний Юрій Андрухович.

Уже на третій день, 16 червня, влаштують  день музики. Мирослав Скорик та Іван Небесний підготували нову програму «Бог предвічний» саме для форуму «Via Carpatia».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!