У зв’язку з поширенням небезпечного захворювання коронавірус та відповідними рекомендаціями МОЗ України, в храмах Івано-Франківської Архієпархії активно розпочали транслювати Божественну Літургію онлайн.
У пресслужбі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ подали перелік храмів, де можна дивитися наживо молитву та брати в ній участь:
Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового (щодня о 08:00 та о 10:00 год.; в неділю о 10:00 год.):
YouTube – http://bit.ly/33reOhj
Facebook – http://bit.ly/2Qh98kT
Храм Зіслання Святого Духа: YouTube – http://bit.ly/2IT8ndz
Храм Стрітення Господнього (щодня о 08:00 год.; в неділю о 09:00 год.): Facebook – http://bit.ly/3b6K8ov
Храм Покрови Пресвятої Богородиці (с. Голинь) – http://bit.ly/2xKJfn6
Храм Вознесіння Господнього (смт. Брошнів-Осада): Facebook – http://bit.ly/2Wm5nyy
Храм св. Кирила і Методія (м. Калуш): Facebook – http://bit.ly/3d9LUHk
Храм Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії (м. Городенка): YouTube – https://bit.ly/39Z3A6b
Храм Царя Христа (щонеділі о 10:00 год.): Facebook – https://bit.ly/2UgGwZZ
Храм Різдва Пресвятої Богородиці (щодня о 18:00 год.; в неділю об 11:00 год.): Facebook – http://bit.ly/2IVv3tS
“Нашу віру і уповання на Господа виражаймо ще більш інтенсивною молитвою – індивідуальною та спільнотною. Особливо закликаємо молитися за недужих, за працівників медичної сфери, за людей слабких і незахищених, за нашу владу, яка несе відповідальність за безпеку, дочасне благо і здоров’я власного народу та усього людства. Захищаймо себе від вірусів, які вражають наше тіло. Але ще більше захищаймо наші душі від вірусів паніки, байдужості, ненависті, гніву, упереджень, гордині, егоїзму”, – звертається франківська архієпархія УГКЦ.
З метою запобігання поширенню недуги священнослужителі рекомендують і просять не нехтувати порадами:
– Виконувати розпорядження цивільних органів влади та дотримуватися санітарних норм, які видають компетентні структури, відповідальні за охорону здоров’я громадян країни.
– Не збиратися у храмах більше 10 осіб на одному Богослужінні.
– Священнослужителів попросили обмежити розпорядок Богослужінь на час карантину тільки служінням Божественної Літургії.
– У храмах стримуватися від практики цілування та фізичного контакту з іконами та іншими богослужбовими речами. Ці практики можна замінити іншими християнськими традиціями пошанування святих речей – малим поклоном з прихиленням голови.
– Особи, які відчувають недугу (температуру, нежить, кашель), нездужають на якусь респіраторну інфекцію, мають хронічні хвороби, особи похилого віку та діти нехай утримаються від участі у Богослужіннях.
– Обмежити близькі контакти при спілкуванні: вітання за руку, дружні обійми тощо.
– Особи, які приступають до Причастя, повинні стояти рівно, підняти голову, широко відкрити уста, устами ложечки не торкатися.
– Особи, які залишаються вдома, можуть користати з трансляцій Богослужінь у засобах масової комунікації. Щоденна радіо трансляція Літургії відбувається о 8.00 год. на радіо «Дзвони» (від понеділка до суботи), о 17:00 (у понеділок, вівторок та четвер) та о 10.00 год. щонеділі і свята. Усі богослужіння з Архікатедрального і Митрополичого Собору можна переглядати у режимі онлайн на каналі «Youtube» (Ютуб) та на «Facebook» (Фейсбук) сторінці о 8.00 год. в будні дні та о 8.00 год. і 10.00 год. в неділі і свята. Трансляція Служби Божої на Телеканалі РАІ проходить щонеділі, о 10.00год.
Читайте також: Коронавірус. Як живе Івано-Франківськ у перший день карантину (фоторепортаж)
Нагадаємо, нещодавно в Україні зафіксували першу смерть через коронавірус. Також у поліклініках Франківська через карантин ввели обмежувальні заходи.
Згодом у першого хворого українця коронавірус не виявили – у нього негативний результат тесту.
Тим часом у Києві виявили двох хворих на коронавірус.
А з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції, від 12 березня до 3 квітня всі без винятку навчальні заклади в Україні закрили на карантин.
Також, в Івано-Франківську вирішили закрити всі кафе, ресторани і торгові центри.
Тим часом ВРУ ухвалила закон для запобігання коронавірусу: встановила штрафи та покарання за порушення карантину. Також уряд закриває пасажирське сполучення між містами.