Сьогодні, 30 серпня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики обговорювали співпрацю закладів охорони здоров’я області, комунального закладу “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” і підрозділів Головного управління національної поліції в частині госпіталізації та супроводу хворих психіатричного наркологічного та інших профілів.
Йшлося на засіданні, зокрема, про проблеми співпраці працівників екстреної медицини з поліцією.
Під час апаратної наради обговорили, що однією з проблем є виклики медиків без потреби: до нетверезих людей.
Як зазначив Микола Стовбан, часом поліція викликає швидку до людини, яка лежить на узбіччі, але нерідко це просто нетверезі.
“Поки швидка везе нетверезу людину до будь-якої лікарні, можливо, допомоги лікарів справді хтось потребує”, – зазначив Микола Стовбан.
Співпраця з поліцією лікарів екстреної медицини однак потрібна, адже часто бувають виклики до буйних пацієнтів, чи пацієнтів, яких лікарям самотужки буде важко транспортувати. У випадках, коли йдеться про психіатричний чи наркологічний профіль, часто медикам не впоратися без поліцейських. Згадали, зокрема, про випадок, який дійшов до суду – коли хворий травмував лікаря табуреткою.
Проблемним на Прикарпатті є Богородчанський район, за останнє півріччя було 5 випадків по Богородчанах, коли поліція відмовилася супроводжувати для госпіталізації до психдиспансеру пацієнтів.
Відмовляються патрульні також супроводжувати до медзакладу хворих на туберкульоз, хоча, зазначають, хвороба ця є соціальною, пацієнти часто зловживають алкоголем, наркотиками, і активно протидіють медикам.
Раніше ми писали, що В Івано-Франківську з обласного психоневрологічного диспансеру втекло четверо психічно хворих.