Прикарпатські медики запевняють, що в області немає росту захворювання на грип

В Івано-Франківську директор департаменту охорони здоров`я Мирон Матейко разом із начальником відділу екстреної медичної допомоги Марією Бойко та обласним терапевтом Ларисою Баришкевич зібрали прес-конференцію щодо ситуації із захворюваністю на грип.

Нагадаємо,у кількох областях України від грипу вже померло більше ніж півсотні осіб. Найбільше в Одеській 28 та Вінницькій – 25 осіб.

Як повідомив головний медик області Мирон Матейко, за аналогічний період минулого року на грип захворіло 50 тисяч населення. Також медик зауважує, що «на сьогодні в області немає високої захворюваності. Госпіталізовано 197 людей із пневмоніями, але це не вірусні захворювання. Епідемпоріг не перевищено».

У разі епідемії медичні заклади запасаються противірусними препаратами в тому числі й  «Таміфлю». Крім того, медики подали заявку на постачання противірусних препаратів.

За словами начальника відділу екстреної медичної допомоги Марії Бойко, найбільше за останні місяці циркулюють віруси А – сезонний. Вразливі найбільш діти до 18 році, вагітні та новонароджені, пацієнти із ожирінням, онкохворі, серцево-судинними захворюваннями.

«Наразі ніде не було зафіксовано епідемічний поріг в області, втім ситуація може різко змінитися. Особливо це буде пов’язане із тим, що діти будуть іти до школи. Думаю, наступного тижня будемо мати набагато вищу захворюваність і тоді будемо мати реальну картину щодо ситуації в області», – акцентувала Бойко.

Крім того, додала, що найкраще дотримуватися принципу «захворів – сиди дома», не виходити у місця скупчення людей.   Також медики закликають прикарпатців уникати самолікування та не використовувати при зменшенні температури таблетки «Аспирин», дотримуватися правил гігієни, щоденне прибирання, провітрювання кімнати, викликати лікаря.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!