Прикарпаття отримає 6,5 мільйонів гривень на будівництво ігрових майданчиків

Сьогодні, 13 вересня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Депутати, зокрема, заслухали звіт про виконання обласного бюджету за шість місяців 2019-й року та проголосували за внесення кількох змін до кошторису.

Як розповіла Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації, за І півріччя 2019 року до обласного бюджету надійшло 4 мільярди 096 мільйонів гривень, що складає 52,% від затвердженого річного плану.

Основна частина з цієї суми – державні субвенції (3 мільярди 513 мільйонів), решта – власні надходження. Спостерігається також зростання податку на доходи фізичних осіб – він зріс на 21.8% порівняно з минулим роком і склав 360 мільйонів гривень.

А найбільші витрати, традиційно, приходяться на медицину (537 мільйонів гривень) та освіту (247 мільйонів). А однією з ключових змін стало врахування в доходах нової державної субвенції – це 6.5 мільйонів гривень.

Ці гроші спрямують на будівництво в області мультифункціональних ігрових майданчиків для занять ігровими видами спорту.

Депутати підтримали всі ці рішення. Тепер за них голосуватиме обласна рада на наступній сесії, 20 вересня.

Орест Оклієвич, начальник управління спорту ОДА, пояснив, що ці гроші підуть на майданчики у 16-ти населених пунктах. Субвенція буде надана під співфінансування з бюджету самого села чи ОТГ в розмірі 50%.

Голова комісії Микола Палійчук обурився тим, що майданчики треба співфінансувати.

Багаті громади зможуть собі це дозволити, а маленькі на кшталт Космацької чи Ланчинської – ні. Таким чином, бідніші ОТГ ми заганятимемо ще глибше. Так не має бути”, – сказав Палійчук.

До теми: ВРУ планує зобов’язати ФОПів 2-4 груп переходити на касові апарати

 

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!