Прикарпаття та Херсонщина:  співпраця в напрямку  розвитку громад за сучасними стандартами

З 24 по 27   липня у с. Микуличин на Івано-Франківщині пройшов завершальний етап проекту «Співпраця регіонів в області опанування сучасних практик роботи з громадами». Його реалізувала ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Під час тренінгу та його практичної частини учасники розробляли операційне планування та стратегію своїх організацій, вчилися визначати пріоритети та планували спільну діяльність.

Йшлося також про розробку інформаційних кампаній, організації презентували свою діяльність, ділилися досвідом та ідеями щодо можливої подальшої співпраці. За словами волонтерки організації «Українці Донбасу і Криму» Раїси Клименко, Змістовне навчання та нові знання, які вона здобула під час тренінгу, допоможуть їй у подальшій громадській роботі, оскільки в ході групової взаємодії з учасниками інших міст вдалося по-новому побачити деякі процеси  та аспекти діяльності роботи громадського активіста.

Як зауважив керівник  херсонської ГО «В єднанні сила» Володимир Жданов, особливе значення має міжрегіональна співпраця. “Дуже важлива співпраця  громадських  організацій на міжрегіональному рівні, адже  це не тільки пізнання країни, взаємонавчання, але й шлях до розвінчання стереотипів та налагодження тісної комунікації із запозиченням кращого досвіду розвитку громад. Цей проект має велику перспективу і ми вже запланували ряд спільних заходів з нашими партнерами”.

Загалом проект тривав півроку і за цей час громадські активісти Івано-Франківської та Херсонської областей ознайомилися з  прогресивними інструментами роботи з громадами – анімаційних фільмів та методики «форум-театр».

За цей час відбулося  кілька майстер-класів з виготовлення соціальних анімаційних фільмів та з використання методики «форум-театру» для роботи з  проблематикою громад як для активістів всіх організацій-партнерів проекту. Результатом було п’ять створених соціальних анімаційних фільмів, які можна переглянути в мережі Інтернет. Два з них були створені  за методикою «форум-театру» і    їх презентували для широкої громадськості.

Також були виготовлені інформаційні буклети з описом діяльності та результатів співпраці регіонів в рамках цього проекту.

Всі організації-партнери домовилися про подальшу взаємодію. Зокрема на регіональному рівні, про що засвідчили підписані договори про партнерство.

Партнери проекту: МГО «Осмомисли» (м. Івано-Франківськ), ГО «В єднанні сила» (смт. Любимівка, Херсонська область),  КП «Агенція регіонального розвитку» Новокаховської міської ради (м. Нова Каховка, Херсонська область).

В Івано-Франківській  області проект «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» адмініструє БФ «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин, Закарпатська область). Загальноукраїнське адміністрування здійснює ГО « Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів).

 

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!