Прикарпаття знову затопило: вода підмила міст, людей евакуйовують

Івано-Франківська область все ще потерпає від негоди. В обласному управлінні ДСНС кажуть, що
станом на 22:00 30 травня залишаються підтопленими 16 ділянок.

Мова йде про місто Калуш – 10 ділянок, село Студінка – 4 ділянки та село Перевозець – 2 ділянки. На території Івано-Франківської області, зокрема в Калуші, спостерігаються опади. Вода самостійно сходить з підтоплених територій.

30 травня внаслідок підняття рівня води в місцевих потічках спостерігається підтоплення у 8 населених пунктах Тлумацького району, що призвело до підтоплення 46 житлових будинків, 114 домогосподарств та 65 присадибних ділянок. На місце виїхала МОГ Управління ДСНС в області в кількості 4 чоловік та 1 одиниця техніки. О 18:33 в селі Долина Тлумацького району МПК Олеша та черговим караулом ДПРЧ-5 м. Тлумач проведено евакуацію 8 осіб з підтоплених дворогосподарств та 2 ВРХ. О19:56 в с. Гарасимів Тлумацького району резервне відділення ДПРЧ-5 за допомогою моторного човна провело евакуацію сім’ї (2 дорослих, 2 дітей) з підтопленого житлового будинку.

Читайте також: Машини у воді: на Городенківщині затопило село Виноград

30 травня в селищі Печеніжин Коломийського району внаслідок підняття рівня води в місцевому потічку підмито автомобільний міст на дорозі місцевого значення у напрямку села Молодятин. На місці чергують працівники поліції, які обмежили рух великогабаритного транспорту, дозволений проїзд тільки легковими автомобілями.

Протягом 30 травня 2019 року підрозділи Управління ДСНС України в області здійснили 14 виїздів для надання допомоги населенню по ліквідації наслідків негоди, з яких: 1 виїзд на розпилення дерева в місті Калуш, 2 виїзди по проведенні евакуації людей (с. Долина Тлумацького району та с. Гарасимів Тлумацького району), 10 виїздів на відкачування води з підтоплених територій та будівель (м. Калуш, м. Надвірна, Тлумацький р-н: с. Олеша та смт. Обертин) та 1 виїзд для облаштування насипу на місцевому потічку в м. Коломия.

Всього до ліквідації наслідків негоди було залучено 30 одиниць техніки, 128 чоловік, 11 мотопомп, з них від У ДСНС в області – 15 одиниць техніки, 59 чоловік, 10 мотопомп, 1 моторний човен. Надання допомоги населенню підрозділами У ДСНС в області здійснюється по мірі поступлень заяв від населення та органів місцевої влади.

Місцевими органами влади здійснюється обстеження населених пунктів Новицької ОТГ Калуського р-ну з метою встановлення завданих негодою збитків.

Ситуація контрольована. Населення області постійно інформується про ситуацію, що склалася, і заходи, які вживаються владою для нормалізації обстановки.

Читайте також: Більше мільйона гривень виділять на виплати постраждалим від негоди на Прикарпатті

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!